Ani alergici se nemusejí vzdát psího mazlíčka. Tato plemena jsou vhodná i pro ně

Alergie na zvířecí srst sužuje v dnešní době mnoho lidí a každý rok se počet alergiků zvyšuje. Mezi nejčastější příznaky patří kýchání a svědění, rýma nebo slzení očí. To však samo o sobě nemusí být překážkou pro vlastnictví pejska. Existuje několik plemen, která jsou hypoalergenní a mohou je chovat i alergici. Která plemena to jsou?

Proč jsou lidé na psí chlupy alergičtí?

Je dobré říci, že za alergickou reakci nejsou zodpovědné chlupy, jak je všeobecně rozšířeno. Pravda je úplně jinde. Alergie způsobuje albumin, což je protein, který se nachází ve slinách a moči. Ten se následně lepí na odumřelé kožní buňky, vytvářející lupy. Během hlazení psa se alergik dostane do přímého kontaktu s albuminem, což má za následek příznaky alergie. Hlavními projevy alergie jsou kašel, svědění, kýchání a dušnost. Jestliže po kontaktu s mazlíčkem pociťujete některé z příznaků, navštivte lékaře, aby provedl příslušné testy.

Zdroj obrázku: Freepik

Pudlové – velká plemenná skupina

První plemeno z hypoalergenní skupiny je pudl. Je to velmi energické, učenlivé a inteligentní zvíře, které se bude nejlépe cítit po boku aktivního člověka, ale nebudou ho omezovat ani chvíle pohody doma. Pudlové mají vlněnou srst s tendencí se různě kroutit, která vyžaduje tedy náležitou péči. Pudly je třeba častěji koupat a vyčesávat. Aby byl pudl vhodný pro alergiky, musel se náležitě vyšlechtit a došlo ke křížení několika druhů tohoto plemene. Výsledkem je hypoalergenní milující mazlíček vhodný pro každého.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní spánek udrží tělo i mysl v kondici. Ideální délka spaní ale neexistuje

Knírači – častý výběr alergiků

Dalším vhodným plemenem pro alergiky jsou knírači. Rádi tráví čas uvolněným způsobem a jsou velmi společenští. Samozřejmě jako každý jiný pes i knírači potřebují dávku pohybu a zábavy. Kvůli vzhledu jeho srsti si ho právě mnoho alergiků zamilovalo. Knírač disponuje dvojitou srstí. První vrstva je měkká a jemná, zatímco druhá je hustá, tvrdší a kudrnatá. Jestliže se o srst psa budeme pravidelně starat, ještě více to sníží riziko alergií.

Zdroj: https://www.pumpkin.care/blog/best-hypoallergenic-dogs/