Uchovejte své fotografie a videa po dlouhé roky, aniž by se zničily

V digitální době, kdy jsou fotografie a videa primárně ukládány v cloudu nebo na elektronických zařízeních, by se nemělo přehlížet důležitost uchování vzpomínek ve fyzické podobě. Fyzické tisky a hmotná média mají jedinečné kouzlo a jsou méně náchylné k digitálním zranitelnostem. Tento článek vás provede tím, jak uchovávat a starat se o vaše vzácné fotografie a videa ve fyzické podobě, abyste zajistili, že obstojí ve zkoušce času.

Vyberte si kvalitní materiály

Výběr správných materiálů pro ukládání fotografií a videí je zásadní pro jejich dlouhou životnost. Investujte do papíru a alb archivní kvality bez obsahu kyselin, abyste předešli jejich znehodnocení v průběhu času. Pro videa se rozhodněte pro vysoce kvalitní disky DVD nebo Blu-ray. Použití méně kvalitních materiálů může vést k vyblednutí, změně barvy nebo jiným formám poškození.

Mohlo by vás zajímat:  Speciální spreje na boty jsou zbytečné. Dokonalý lesk a impregnaci zajistí kosmetika za pár korun

Prostředí

Fotografie a videa jsou citlivé na podmínky prostředí. Skladujte je na chladném a suchém místě mimo dosah přímého slunečního záření, extrémních teplot a vlhkosti. Kolísání teploty a vlhkosti může způsobit slepení nebo deformaci fotografií a rychlejší degradaci videí. Ideální je skříň nebo vyhrazený úložný box v chladné místnosti.

People Looking Picture Album
Zdroj obrázku: Freepik

Zacházejte s nimi opatrně

Při manipulaci s fyzickými fotografiemi a videi si důkladně umyjte ruce, abyste zabránili přenosu mastnoty a nečistot. Držte je za okraje, abyste minimalizovali kontakt s obrazem nebo datovým povrchem. U videí je držte za okraje nebo středový otvor, abyste zabránili otiskům prstů nebo poškrábání.

Mohlo by vás zajímat:  Nadýchané lívance, které se rozplynou na jazyku: stačí změnit jedinou ingredienci

Pravidelná kontrola a údržba

Pravidelně kontrolujte své fyzické fotografie a videa, zda nejeví známky poškození nebo zhoršení kvality. Pokud zaznamenáte nějaké problémy, urychleně proveďte příslušné kroky. Čištění a reorganizace úložného prostoru může pomoci zabránit dlouhodobému poškození.

Pozor na vystavení

Pokud se rozhodnete vystavit své fotografie, dbejte na okolní prostředí. Neumisťujte je na přímé sluneční světlo, protože UV záření může způsobit vyblednutí. Pravidelně otáčejte zobrazené fotografie, abyste zajistili rovnoměrné vystavení světlu a snížili riziko vyblednutí v určitých oblastech.

Zdroj: https://www.ezmini.com/blog/storing-photographs-so-they-dont-get-damaged