5 důvodů, proč vypnout facebook a vyrazit ven: detox od sociálních sítí prospěje nejen psychice

Na sociálních sítích je stále více a více uživatelů. Jeden takový průměrný návštěvník na nich stráví přibližně dvě hodiny denně a to rozhodně není málo času. Když si to spočítáte, za týden to dělá víc než půl jednoho dne. Tento čas by se dal rozhodně využít i jinak a my se dnes podíváme na to, proč byste si měli od sítí dát pauzu.

Chráníte svoje soukromí?

Sociální sítě jsou sice super pro sběr informací o vašich známých, ale musíte nad tím také přemýšlet z druhé strany. I vy samotní denně přidáváte spoustu fotek, videí a informací o svém soukromí, které možná nevědomě sdílíte veřejně. Dávejte si minimálně pozor na to, co pouštíte do světa.

Mohlo by vás zajímat:  Být mužem je pořádná fuška. V něčem to mají ženy vždycky jednodušší

Zlepšíte si náladu

Několik nezávislých studií po sobě přineslo stejné výsledky. Sociální sítě v závislosti na tom, jak dlouho na nich trávíte, mohou rozvíjet deprese. Proto byste si měli dávat pozor, aby se to jednou netýkalo i vás!

Zdroj obrázku: Freepik

Spojte se s lidmi raději v realitě

Se spoustou lidí se setkáváme pouze přes internet. Nebylo by lepší čas od času navázat starý dobrý osobní kontakt? Můžete mít na těchto sítích tisíce přátel, ale reálně se můžete cítit osamělí, nebo dokonce izolovaní. A to je dobré leda tak pro introverty.

Mohlo by vás zajímat:  "Tobě by prospěla vojna, tam by ses naučil slušnému chování," vyčinila mi důchodkyně při cestě vlakem

Jste posedlí minulostí?

Spousta lidí zpětně projíždí své staré zprávy, fotky nebo videa. Kontrolují denně stránky svých bývalých partnerů a nedokážou se přenést přes minulost. Nedělejte to a pokuste se raději žít přítomností. Minulost už stejně nezměníte a raději se zaměřte na to, co teprve bude.

Ztrácíte spoustu volného času

Jak jsme již v samotném úvodu zmínili, dospělý člověk tráví na sítích průměrně dvě hodiny denně. A tento čas by se dal rozhodně využít mnohem lépe mimo internet. Zajděte si raději s kamarády na pivo, běžte si zacvičit nebo se jen tak projděte. Nepěstujte si závislost na špatných místech a raději dělejte něco pro sebe.

Zdroj: https://www.lifehack.org/483829/9-positive-benefits-of-a-social-media-detox