Zaručené diety pro zázračné zhubnutí tělu jenom uškodí. Největší mýty stále kolují internetem

Odborníci na zdravé stravování a hubnutí musí často vyvracet mýty, které se šíří na sociálních sítích. Některé z těchto mýtů mohou dokonce tělu uškodit. Nesmyslů a polopravd vzniká tolik, že je pořád na čem pracovat. Pojďme se společně podívat na některé nesmyslné diety.

Nové „zázračné“ diety – jaká je pravda?

Velká většina nových „zázračných“ diet není nic jiného než marketingový tah protřelých společností. Prodejci nejčastěji uvádí, jak jsou tyto diety podloženy nejnovějšími vědeckými výzkumy. Bohužel se zpravidla jedná o mystifikaci. Nejlepším příkladem je nízkokalorická dieta SIRT, kterou podporovala zpěvačka Adele. Neexistují však žádné důkazy, že by tato dieta byla lepší než jakákoli jiná nízkokalorická dieta. S čistým svědomím lze říci, že v dietologii se za poslední dekádu mnoho nezměnilo a žádná revoluce nepřišla.

Mohlo by vás zajímat:  Výčepní Karel: Kdybych točil pivo jak mě učil pivovar, polovina sudu by končila v kanále
Zdroj obrázku: Freepik

Půst i několik dní?

Dlouhé půsty mají na naše tělo spíše negativní vliv, a i když se během půstu hubne, dochází také k deficitu vitamínů a minerálů, a tím i ke ztrátě svalové hmoty. Navíc během dlouhého půstu může dojít k hromadění toxinů v těle. Je to dáno tím, že toxické látky jsou často rozpuštěny v tucích, ze kterých tělo během půstu primárně čerpá energii. Jakmile se začneme znovu normálně stravovat, může se objevit tzv. jojo efekt. Tělo si jako reakci na půst začne tvořit zásobu energie ve formě tuků, aby bylo připraveno na další hladovění, tím shozená kila začneme znovu nabírat.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci z Karlovy univerzity určili tři typy ženského orgasmu. K výzkumu posloužil speciální vibrátor

Detoxikace pomocí přírodních šťáv

Dietologové se shodují, že detoxikace organismu pitím pouze ovocných či zeleninových šťáv je hloupost. Nejen že se toxiny z těla neodplaví, ale jejich koncentrace v krvi může být dokonce vyšší než před detoxikací. K tomu může dojít ke změně pH krve, což může způsobit vážné zdravotní komplikace, jelikož pH krve je lidským organismem udržováno ve velmi úzkém rozmezí. Nevěřte proto žádným dietám, které odkyselují či detoxikují organismus. Jde pouze o marketingový trik.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-diet-myths