Znovupoužitelný toaletní papír ekologové vítají, pro planetu ale nemusí být lepší variantou

Inflace v naší zemi narůstá a patříme bohužel ke špičce tohoto žebříčku, i co se týče nárůstu během krátké doby. Vše se zdražuje a to se týká i toaletního papíru. Dokážete si představit, že byste byli bez něj? Postupem času se opět vrací téma znovupoužitelného toaletního papíru. Začíná nabírat čím dál tím větší ohlasy mezi lidmi, ale dokáže opravdu nahradit tradiční jednorázový výrobek?

Se zdražováním energií souvisí i náklady na výrobu určitého zboží a to se týká i papírenského průmyslu. Zájemci o ekologická řešení se snaží hledat alternativy klasických věcí a některé ženy už přišly na to, že menstruační kalíšky nebo bio vatové vložky dokážou snižovat produkovaný odpad. Najde si podobný ohlas i znovupoužitelný toaletní papír?

Kde nebo jak vznikla tato myšlenka?

Inspirace přišla z konceptu látkových plen. Tyto pleny se dočkaly restartu, kdy opět usilují o naši přízeň. Jedna sada podle výrobců může sloužit až několik let, což má být skvělou konkurencí pro klasické jednorázové toaletní papíry. Jako doplněk si můžete vybrat mezi různými vzory. Nicméně nám nic nebrání v tom, abychom si takové hygienické prostředky vyrobili sami, například z kousků:

  • starého oblečení,
  • ručníků,
  • lůžkovin.
Mohlo by vás zajímat:  Také mužům mohou narůst prsa. Není nutné se stydět, lékař dokáže pomoct
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to?

Abychom předešli omylu, používání těchto látek na toaletě slouží pouze k utření po vymočení. Samostatný skladovací kontejner by měl být také oddělen, aby nedošlo k porušení hygienických návyků v domácnosti.

Je bezpečný a ekologický?

Myšlenka zavedení této pomůcky vyvolává pocit nechutenství či pochybností. Poskytnutí vzduchotěsné nádoby k uskladnění těchto znovupoužitelných látek je jedna věc, ale druhou je správné zacházení. Vše musí důsledně probíhat pomocí rukavic, které ihned po použití vyhodíte a umyjete si ruce, abyste se vyvarovali přenosu patogenních organismů.

Obavy o ekologickou životaschopnost tohoto produktu vyvolává i samotný proces praní. Vyžaduje se časté praní, vysoká teplota a silné prací prostředky. Když si to sečteme, tak to nezní jako něco, co by prospívalo planetě a ušetřilo finance, proto je potřeba o této možnosti ještě přemýšlet.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/reusable-toilet-paper