Plýtvání jídlem je alarmující a úplně zbytečné. Několik zásad uleví peněžence i přírodě

Zbytečné plýtvání potravinami patří k neduhům moderní společnosti. Nejhorším obdobím, ve kterém dochází k největšímu plýtvání, jsou Vánoční svátky. Mnoho jídla zbytečně končí poté v koši, což neušetří moc vaší peněžence ani životnímu prostředí.

Co všechno je potřeba dodržovat a dělat, abychom se vyhnuli zbytečnému plýtvání a ulevili tak nejen peněžence, ale hlavně i životnímu prostředí? V první řadě se nedoporučuje nakupovat zbytečně moc potravin. Pokud nevíte, co s přebytkem jídla, tak jej zkuste darovat někomu jinému. Pokud nemáte komu, zkuste potěšit různé nadace, které už si poradí, a vy tak můžete mít dobrý pocit.

Mohlo by vás zajímat:  Začněte číst knihy! Přinesou vám nenahraditelné výhody

Začněte s plánováním a psaním lístků, než vyrazíte do obchodu

Denně jsme bombardování reklamami na slevy, které jsou v letácích, rádiích, televizi, na billboardech, a dokonce i v samotných obchodech, když projdete kolem regálů. Lákají nás i na barevné provedení, velikost, cenovky. Tyto faktory bohužel neovlivníme, ale můžeme ovlivnit další kroky:

  • Nakupování pro určitý počet lidí, nekupovat zbytečně více.
  • Udělat si pořádek v zásobách tak, abychom spotřebovali nejdříve zboží, které se blíží expiraci.
  • Nechodit do obchodu bez nákupního seznamu. Nakoupíme tak zbytečné zboží, které nás naláká právě zmíněnými akcemi.
  • Nechodit do obchodu hladoví, to taky přispívá ke koupi potravin, které nepotřebujeme.
Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší recept na dlouhověkost si můžeme dopřát kdykoli. Pravidelný sex prodlužuje život

Všechny tyto kroky pozitivně ovlivní nejen naši peněženku, ale i životní prostředí tím, že nebudeme zbytečně plýtvat jídlem.

Zdroj obrázku: Freepik

Klíč k dlouhé trvanlivosti

Základem pro zachování správné trvanlivosti potravin je skladování. Každý druh potraviny, ať už je to zelenina, ovoce, maso a další, vyžaduje správné skladovací podmínky. Pokud jim nedopřejeme správné podmínky, může to vést ke zkažení a zbytečnému vyhození.

Pokud uvaříme jídlo, platí stejné podmínky jako pro skladování potravin. Je potřeba je správně skladovat, a to buď v mrazáku, nebo chladničce. V případě chladného počasí můžete využít balkónu nebo venkovního prostoru.

Zdroj: https://www.fao.org/fao-stories/article/en/c/1309609/