Zjistěte, v čem jste dobří. Šest jednoduchých způsobů vás přesvědčí, že máte co nabídnout

Myslíte si, že nejste v ničem dobří? To si myslí spousta lidí, ale určitě to není pravda. Každý z nás má na něco talent. Pokuste se i vy zjistit, kde je vaše silná stránka a v čem můžete být dobří právě vy.

Najděte to, v čem jste dobří

  • Vraťte se ke svým minulým úspěchům. To, že si teď myslíte, že nejste v ničem dobří, nic nedokazuje. Pravděpodobně za sebou již nějaké úspěchy máte. Možná vám nepřišly nijak důležité, ale zkuste se podívat i na ty nejmenší z nich. Vzpomeňte si, co jste udělali dobře, abyste dosáhli minulých cílů.
  • Vyptávejte se u rodiny a přátel. Možná vy sami nevidíte své nejlepší vlastnosti, ale lidé ve vašem okolí by mohli. Proč se jich jednoduše nezeptat a potom ze zpětné vazby, kterou dostanete, učinit nějaké závěry. Vždyť kdo jiný by o vás měl vědět, v čem jste dobří, než ti, kteří vás znají nejlépe?
  • Požádejte o posudek i své kolegy. Mnozí z nás velkou část dne tráví i se svými spolupracovníky. Proto je více než jasné, že i tito lidé vám mohou poskytnout velmi důležitou zpětnou vazbu. Pokud požádáte i své nadřízené, mohli byste dostat i posudek nebo doporučení, což vám zase otevírá cestu pro případnou lepší práci nebo zvýšení platu.

    Zdroj obrázku: Freepik
  • Najděte komunitu lidí, kteří podobně smýšlejí. Pokud máte třeba talent v nějakém sportu nebo koníčku, pak je dobré si okolo sebe najít lidi se stejnými zájmy. Rozhodně se v takovémto kolektivu budete cítit dobře a ani vás nenapadne, že nejste dobří vůbec v ničem.
  • Zlepšujte se a poučte se z neúspěchu. Každý z nás někdy v něčem selhal, ale to hned není důvod k tomu, abychom se hroutili. Stačí se na toto selhání nedívat jako na něco špatného. Raději se na ně zaměřte a pokuste se poučit z chyb.
  • Najděte si kouče a spolupracujte s ním. Díky popovídání s životním nebo karierním koučem získáte objektivní pohled na věc a časem vám pomůže najít vaše silné stránky.
Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/productivity/10-ways-identify-your-talents-and-utilize-them.html
Mohlo by vás zajímat:  Díky pravidelné meditaci budeme dělat méně chyb. Provedený výzkum přinesl překvapivé poznatky