Z dokonalých vztahů muži utíkají. Stereotyp a kritika jsou nejrychlejší cestou k rozchodu

Proč muži odchází ze vztahu od žen, které jim věnovaly srdce, důvěru a vše ostatní? Jak ukazuje výzkum, muži neutíkají před samotnými ženami, nýbrž před vztahovým vzorcem, který nemohou změnit, protože mu sami nerozumí.

Muži opouštějí ženy, které jsou dominantní takovým způsobem, že se snaží muže potlačovat, využívat, zotročovat, kritizovat a soudit. To vše jsou důvody, které muže vězní a mohou stát za případným rozchodem. Muži touží po lásce, ale zároveň i po troše svobody.

Neztratit svou identitu

Neztratit své vlastní já je docela obtížné. Znáte to, když narazíte na někoho, kdo se vám líbí, jste zamilovaní a najednou přestanete mít čas na své koníčky, přátele… To je zpočátku pochopitelné, ale nemělo by to trvat dlouho, jelikož nikdo nechce být s někým, kdo se najednou chová jinak. Jde o to, že člověk by měl zůstat sám sebou, proto si ho ten druhý právě vybral jako objekt zájmu, a ne někoho jiného. Určitě není dobré se podřizovat a vnucovat se protějšku.

Mohlo by vás zajímat:  Zvyšují násilné počítačové hry agresivní chování u dětí?
Zdroj obrázku: Freepik

Zabijákem vztahu je nuda, stereotyp. Pokud se žena stará o celou domácnost, včetně dětí, tak nemusí mít čas na muže a z pohledu muže to může být frustrující takovým způsobem, že se mu vztah znudí. Ano, zní to alibisticky, ale je to tak. Samozřejmě nejlepší variantou je, když se o chod domácnosti starají oba dva, a tím se urychlí chod domácnosti, takže oba pak na sebe mají dostatek času.

Proč muži podvádí?

Jedním z důvodů může být málo respektu. Zatímco manželka či přítelkyně cepuje muže za to, že je líný, málo inteligentní a nepečuje u sebe, tak u jiné ženy může vyvolat pravý opak. Pak se nabízí otázka, co je muži příjemnější?

Mohlo by vás zajímat:  Noc plná vášně těmto znamením zvěrokruhu nic neříká. V posteli vyznávají nudu

Samozřejmě důvodem k rozchodu není jen kritika, ale i to, že časem zjistí, že se k sobě oba nehodí, nebo se jeden z nich dostal na jinou duševní úroveň a potřebuje být s někým jiným. Někdy může nastat i krize, ale na té je nutno zapracovat, pokud jinak vztah klapal a oba v něm vidí smysl. Důležité je, aby lidé mezi sebou komunikovali a hledali způsoby, jak se nenudit.

Zdroj: https://www.familytoday.com/relationships/7-reasons-why-men-walk-out-on-relationships/