Ženským řečem málokterý muž naslouchá. Na vše má vždycky lepší názor

Ženy jsou odpradávna vnímány jako upovídané a ty, které často šíří drby, a jejich slova tak pro mnohé nemají takovou váhu. Ale jsou opravdu v tomto ohledu horší než muži? Podíváme se na tuto problematiku napříč historií a možná se dozvíme, kde je vlastně pravda.

Ženy tak byly brány již od středověku

Už ve středověku byly ženy zmiňované jako nedůvěryhodné a morálně pochybné, a tak bylo i nakládáno s jejich veřejnými řečmi. Dochované náboženské texty z 12. a 13. století dokonce varují před falešnými ženskými jazyky. Dočíst se v nich také lze, že ženy velmi často vyprávějí nemorální a falešné příběhy. To bylo navíc bráno jako pohoršující a narušující zavedený společenský řád.

Mohlo by vás zajímat:  Červená rýže strčí bílou do kapsy v mnoha ohledech. Tělo udrží v dokonalé harmonii

A jak je to v moderní době?

Ženské hlasy se i v dnešní době potýkají s jistými obtížemi. Hlavně v odvětvích, kde dominují muži. Jejich slovo nemá tak velkou váhu, jak by mělo. Když se ovšem na ulici zeptáme náhodných lidí, kdo si myslí, že je upovídanější, dostaneme převážně jednu jedinou odpověď. Ať už odpovídají muži, nebo ženy, většinou se shodnou na tom, že ženy jsou ty, kdo zpravidla nezavřou pusu. Takže na tom asi něco bude.

Mohlo by vás zajímat:  Žít navěky nemůže nikdo, ti šťastnější se ale můžou dožít až 150 let
Zdroj obrázku: Freepik

Postupem času hlas žen získal na váze

Nicméně pokud se na to podíváme ze všech stran, musíme uznat, že ženy si v moderní době budují čím dál tím větší jméno a dostávají se na vysoké pozice. Jejich slova konečně, alespoň v posledních letech, získávají váhu a už nejsou brány jen jako neustále upovídaná stvoření, která nedokážou mluvit o smysluplných věcech. Dnes už tady máme prezidentky, předsedkyně soudů, ředitelky na vysokých postech a ty už asi budou muset umět mluvit.

Mohlo by vás zajímat:  Klementinky nejsou mandarinky. Jejich výběr je vždy zárukou chuti a prospěšných látek

Když se na to podíváme ze všech stran, ženy rozhodně patří mezi ty upovídanější. Nicméně to nemění nic na tom, že ženský hlas má stejnou váhu jako ten mužský a právem je na to v dnešní době tak nahlíženo. Předsudky stranou.

Zdroj: https://time.com/4837536/do-women-really-talk-more/