Psí plemena jsou různá. Přinášíme seznam těch nejlepších pro výcvik, která poslechnou na slovo

Každé psí plemeno je jiné a má své typické vlastnosti. Některá plemena patří mezi ta nejposlušnější. Odborníci na psy vytvořili seznamy plemen, která jsou nejlepší na výcvik. Jestli chcete, aby vás mazlíček poslouchal bez těžké práce s výcvikem, měli byste si pořídit jedno z těchto plemen. Podívejme se, která plemena patří k nejposlušnějším.

Psi, kteří se nejrychleji učí poslušnosti

V první skupině psů se nachází ti, kteří se naučí nové povely neuvěřitelně rychle a dokážou je splnit v 95 % případů. Mezi nejposlušnější plemena patří border kolie, pudl, německý ovčák, zlatý retrívr, dobrman, kolie šeltie, labrador, papillon nebo rotvajler. Na seznamu se objevil také australský honácký pes, který u nás stále není příliš známý.

Zdroj obrázku: Freepik

Pracovní psi, které chcete mít po svém boku

Mezi pracovní plemena se neřadí jen velcí psi. Jde hlavně o to, jak rychle se dokážou naučit nové povely. Do této kategorie patří například knírač, anglický špringršpaněl, belgický ovčák nebo německý krátkosrstý ohař. Nejlepšími psy na práci jsou také bretaňský ohař, kanadský retrívr, bernský salašnický pes, irský vodní španěl, maďarský krátkosrstý ohař nebo welsh corgi cardigan, které milovala anglická královna.

Mohlo by vás zajímat:  Tajné vlastnosti automobilového klíčku. Objevte netradiční funkce vašeho vozu

Další skupinou jsou psi s poslušností na 70 %. Patří sem velký knírač, australský teriér, americký eskymácký pes, cairn teriér, americký stafordširský teriér, irský setr, norský losí pes, australský silky teriér nebo faraonský pes. Na poslední příčce v této kategorii se umístil také dalmatin. Většina těchto plemen u nás není známá, ale jde o úžasné a poslušné psy.

Průměrně dobří pracovní psi

Do průměru se zařadilo mnoho dalších plemen, která poslechnou v 50 % případů. Na seznamu je podle odborníků sibiřský husky, malamut, jezevčík, bišonek, King Charles španěl, australský ovčák, saluki, finský špic, irský vlkodav nebo irský teriér. Stejně tak sem patří i německá doga, deerhound, havanský psík nebo boxer. Tito psi se spíš řadí mezi mazlíčky, protože poslechnou jen v polovině případů.

Zdroj: https://bullybeds.com/blogs/news/the-25-most-obedient-dog-breeds