Zdánlivě nepotřebný odpad zkušení zahradníci využijí beze zbytku. Nejen rajčata porostou jako o závod

Ten, kdo má zahrádku a pěstuje rostliny, velice dobře ví, že existují různé způsoby, jak se starat o své rostliny. Pro správný růst a péči o zahradu je nutné se patřičně starat, ale mít i trochu štěstí. Mezi základní prvky pěstování patří hnojení. Mnoho zahrádkářů se domnívá, že nejúčinnější jsou přírodní metody. Co si pod tím představit? V poslední době se objevil hit v podobě zakomponování banánů a vajec do země. Proč zrovna tyto dvě položky? Skvěle totiž podporují růst nejen rostlin, ale i samotných plodů!

Mohlo by vás zajímat:  Chuť karbanátků ovlivní kvalita masa. Správný výběr promění obyčejný oběd v gurmánský zážitek

Proč právě tyto dvě potraviny?

Odpověď je jasná – jsou zdrojem důležitých živin. Co se týče konzumace samotných potravin, není potřeba se rozepisovat, ale co se týká hnojení, proč je tomu tak?

  • Vejce jsou vynikajícím zdrojem nejen cenných minerálů, ale i vápníku.
  • Banán poskytuje solidní dávku draslíku.

Vápník je nezbytnou složkou pro růst. Posiluje buněčné stěny a ty jsou pak odolnější vůči nepříznivým podmínkám prostředí. Draslík se stará o bujný růst, což je potřeba hlavně na jaře. Použití obou potravin tak zajistí správný růst se zdravými plody.

Mohlo by vás zajímat:  Pokutu při jízdě autem lze dostat i za banality
Zdroj obrázku: Freepik

Jak začít s hnojením?

Rozhodně se doporučuje zahrabat samotná vajíčka s banány ještě před výsadbou rostlin. Ptáte se proč? V průběhu by mohly totiž poškodit kořenový systém. Oba produkty by měly být přidány do země do hloubky nejméně 25 cm, jinak hrozí nalákání nezvaných hostů a nepříjemný zápach z rozkladu potravin.

Pro jaké rostliny se dané hnojivo hodí?

Toto hnojivo se hodí prakticky pro všechny rostliny, ale speciální účinky má zejména na rajčata. Vápník brání hnilobě listů, která postihuje většinu lilkové zeleniny. Dávat si pozor je potřeba u rostlin, které potřebují kyselejší půdu, jelikož toto hnojivo je spíše zásadité.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si napsat životopis, aby vám vzali na prvním pohovoru?

Jestliže jste nestihli použít toto hnojivo před výsadbou, není třeba zoufat. Toto hnojivo lze připravit i v tekuté verzi. Stačí slupky z několika banánů a skořápky z tuctu vajec vložit do plastového kbelíku a vše zalít (nejlépe dešťovou vodou) a nechat odstát minimálně jeden den. Tímto přípravkem můžete poté zalévat všechnu zeleninu na zahradě, a to alespoň jednou měsíčně.

Zdroj: https://thefrugalhomestead.com/homemade-fertilizer-banana-coffee-egg-shell/