Okořeňte si život: tahle trojka podpoří metabolismus a udrží tělo fit až do vysokého věku

S postupujícím věkem naše tělo stárne a mění se s ním i náš jídelníček. Stravu vybíráme pečlivěji, jelikož náš metabolismus se mění a tělo se regeneruje déle. Vedle omezení těžko stravitelných potravin by se do jídelníčku mělo zařaditkoření. Jaké koření je nejdůležitější pro naše tělo ve starším věku? Posvítíme si na tři druhy koření:

  • skořici,
  • černý kmín,
  • kurkumu.

Skořice

Skořice je nezbytností pro seniory. Vyplatí se pravidelná konzumace. Skořice totiž pomáhá snižovat hladinu cukrukrvi. Cukrovka je chronickou nemocí 21. století. Kromě snížení hladiny cukru v krvi má skořice příznivý vliv na krevní oběh. Pravidelným užíváním dávky 1,2 g denně účinně snížíte krevní tlak a vyhnete se hypertenzi.

Skořice má dále protizánětlivéantioxidační vlastnosti. Díky těmto účinkům chrání před rozvojem civilizačních chorob. Pravidelnou konzumací brzdíte stárnutí buněk pokožky i mozku, což je velmi důležité pro zabránění rozvoji Alzheimerovy choroby či demence.

Zdroj obrázku: Freepik

Černý kmín

Černý kmín má velice pozitivní účinky pro naše tělo. Konzumace je vhodná v každém věku. Už ve starověkém Egyptě používali olejčerného kmínu k vyléčení téměř všeho. Tomuto oleji by se měli pouze vyhýbat lidé, kteří trpí alergiemi a anémií. Výkonnost organismu s věkem klesá, a to i z hlediska získávání nutriční hodnoty z potravin. Senioři už si nejsou schopni v pokročilém věku brát dostatek živin ze stravy, a proto je vhodné černým kmínem posypat pravidelně různé potraviny.

Mohlo by vás zajímat:  Vavřínová mast je zázrak na bolavé klouby i poškozenou pokožku. Během zimy ji ocení každý

Černý kmín příznivě působí na imunitní systém. Tato zrna mají protizánětlivé, antivirové, antibakteriálníprotiplísňové vlastnosti a velmi dobře působí na látkovou výměnu. S postupujícím věkem dělá starším lidem potíže konzumace masa skrze horší trávení. Pokud chcete podpořit metabolismus, přidejte černý kmín k masu, tím se zlepší trávení.

Kurkuma

Nejdůležitější vlastností tohoto zázračného prášku jsou protirakovinné účinky, které by měly zajímat každého obyvatele Země. Mikroplasty se totiž nachází všude, od vzduchu, vody až po půdu. Dále pomáhá při nachlazení, má antibakteriální, antivirovéprotizánětlivé vlastnosti. Posilujeregeneruje bez ohledu na věk.

Zdroj: https://www.homecareassistancenorthcoast.com.au/herbs-and-spices-for-seniors/