Vánoční hvězda vnese do domova to pravé sváteční kouzlo. Vyberte tu nejlepší

Jak vytvořit vánoční atmosféru v interiéru? Jednoduše pomocí vánoční hvězdy. Jak docílit toho, aby tato květina vypadala krásně po dlouhou dobu a rychle neuvadla? Při nákupu věnujte pozornost několika detailům. Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, nechte květinu v obchodě a klidně odejděte. Rozhodně ji nekupujte. V opačném případě budete zbytečně utrácet peníze a vaše rostlina rychle přistane v koši.

Květiny ve tvaru hvězdy

Vánoční hvězdy neboli betlémské hvězdy jsou o Vánocích velmi oblíbené. Téměř v každém domě je v prosinci alespoň jedna tato květina. Díky svěžím zeleným listům a tmavě červeným listenům vánoční hvězda fantasticky ozdobí interiéry a navozuje vánoční atmosféru. Bohužel se často stává, že jen co ji přinesete domů, začne brzy chřadnout. Listy opadají a květ uschne. Takže byste měli znát základní pravidla péče o vánoční hvězdy.

Mohlo by vás zajímat:  Vylít vodu z rýže je obrovská chyba. Jeden šálek denně dokáže hotové zázraky

Jak rozpoznat zdravou vánoční hvězdu?

Věnujte pozornost především listům a květům. Za prvé by měla být rostlina nepoškozená, bez změny barvy nebo deformace, hustě rozložená. Pokud vidíte, že rostlina začíná ztrácet listy, ani nepřemýšlejte o jejím nákupu. Pupeny by zase měly být malé, žlutozelené barvy, umístěné uprostřed barevných listů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se o vánoční hvězdu postarat?

Vánoční hvězda má nejraději světlé, teplé a chráněné místo. Pro správný vývoj potřebuje světlo, netoleruje chlad a průvan. Takže ponechání ji u vchodu nebo v blízkosti oken nebude nejlepší nápad. Při teplotách pod 15 °C bude tato rostlina rychle chřadnout, takže nezapomeňte co nejdříve přepravit vánoční hvězdu domů a zakrýt ji (zabalit do papíru) po dobu přepravy a v žádném případě ji nenechávejte v autě. Nízké venkovní teploty, kterým i na okamžik vystavíme vánoční hvězdy, mohou mít fatální vliv na květy, pupeny a listy. Po několika dnech omrznutí začnou chřadnout a listy opadávat.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejné topení se může proměnit ve smrtelnou hrozbu. Rizika při používání si uvědomuje málokdo

Jak zalévat tuto rostlinu?

Důležitá v péči o vánoční hvězdu je správná dávka vody. Jak úplné vysušení substrátu, tak jeho přemokření může mít fatální následky. Příliš mnoho vody může dokonce trvale poškodit rostlinu. Jak zkontrolovat, zda je vánoční hvězda dostatečně hydratovaná? Stačí trochu zvednout květináč a odhadnout jeho hmotnost – pokud je velmi lehký nebo příliš těžký, měli byste být opatrní při nákupu. Při výběru vánočních hvězd v obchodě se vyhněte těm, které stojí ve vodě.

Zdroj: https://www.guide-to-houseplants.com/poinsettia-care.html