Zdánlivě čistá postel je ve skutečnosti líhništěm bakterií. Pomůže jediná věc

Pokud neměníte ložní prádlo dostatečně často, pak se stává ideálním místem pro život nejrůznějších bakterií a roztočů. Pokud naopak měníte ložní prádlo dostatečně často, pak to výrazně pomáhá hygieně, a dokonce se sníží riziko alergií. Navíc pokud máte doma zvířata nebo malé děti, pak byste měli toto prádlo měnit ještě častěji.

Proč byste měli měnit ložní prádlo?

Jak jsme již zmínili, pro správnou hygienu a naše zdraví je důležité, aby se ložní prádlo pravidelně měnilo. Pokud používáte jedno prádlo dlouhou dobu bez výměny, pak se vám v něm zabydlí opravdu velké množství roztočů, kteří se živí zbytky lidské pokožky, již ztrácíme během spánku. Ideální pro jejich množení je také teplota a vlhkost v ložnici. A to nejdůležitější je, že trus, který roztoči produkují, způsobuje u lidí astma a dermatitidu.

Mohlo by vás zajímat:  Na drahé osvěžovače vzduchu zapomeňte. Se zápachem doma zatočí obyčejný prášek z kuchyně
Zdroj obrázku: Freepik

Jak často by se mělo měnit?

Naše pokožka je s ložním prádlem v kontaktu každý den na několik hodin. Pokud máte doma chlupaté mazlíčky, musíte počítat také s tím, že do postele se dostane i jejich srst. Ať děláte, co děláte, nezabráníte tomu. Pokud k tomu máte doma malé dítě, pak by se mělo ložní prádlo měnit každých sedm dní. Pokud žijete bez dětí a zvířat, tak ho postačí měnit jednou za čtrnáct dní.

Jak prát ložní prádlo, aby bylo opravdu svěží?

Je jedno, kolik přípravku do pračky přidáte. Nejdůležitější je, abyste prádlo prali alespoň na šedesát stupňů Celsia. To je vědecky dokázaná teplota, která bezpečně dokáže zlikvidovat všechny mikroorganismy, které se ve vašem povlečení zabydlely.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit vodou a energiemi pomůže pravidelná údržba a malé změny návyků

Pokud jste nemocní, pak by se mělo ovšem toto ložní prádlo měnit mnohem častěji, a dokonce nejlépe obden. Více se potíte a choroboplodné zárodky se usazují ve vašem povlečení. Chcete se přece rychleji uzdravit a dělat něco pro své zdraví. No ne?

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/bedding-information/how-often-should-you-wash-your-sheets