Zbavte se pocitu nadýmání přirozeně a v klidu. Pomoci si zvládne každý sám

Nadýmání bývá velice nepříjemným problémem. Málokdo si dokáže představit, jak to může být pro někoho, kdo trpí tímto problémem, nepříjemné, zvlášť ve společnosti, kdy si vychutnáváte všemožné dobroty, ale pak nastane problém, nebo naopak nejíte, abyste předešli tomuto problému. Naštěstí existují způsoby, jak se tohoto problému zbavit.

Někdy za plynatost nemusí špatné stravovací návyky s absencí fyzické aktivity, proto je doporučována návštěva doktora. Pokud domácí metody selhávají, je potřeba se nechat vyšetřit, může se jednat totiž o nemoci, jako je SIBO, dráždivé střevo nebo zánětlivá onemocnění střev.

Mohlo by vás zajímat:  Kardamom tělo zahřeje, uleví zažívání, a dokonce účinně bojuje s rakovinou

Buďte v dobrém rozpoložení

Častou příčinou je konzumace jídla ve spěchu. Potrava by se měla konzumovat v klidu, pomalu a pořádně rozkousat. Spolknutá a nerozkousaná velká sousta vedou k nežádoucímu stavu.

Kolikrát nejhorší ani nebývají samotné chemické přísady v jídle, ale stres. Když jíme ve spěchu, nepohodlí, nebo dokonce ve společnosti lidí, které nemáme v lásce, nastává problém. Ne nadarmo se střevo nazývá druhým mozkem. Břicho naše emoce nejen cítí, ale silně podmiňuje. Střevo obsahuje mnoho nervových zakončení.

Mohlo by vás zajímat:  Nezdravé návyky poškozují slinivku ve velkém měřítku. Ohrožuje ji alkohol, nikotin i nadbytek cukru
Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky pomohou a vyhýbejte se některým potravinám

Jestli už trpíte plynatostí, zkuste zařadit do svého jídelníčku bylinné nálevy. Vyplatí se sáhnout především po:

  • fenyklu,
  • mátě,
  • meduňce,
  • heřmánku.

Mezi potraviny způsobující plynatost patří především květák, brokolice, luštěniny (hrách, fazole, cizrna, fazole a čočka). Každý organismus reaguje jinak, proto stojí za to pozorovat ten svůj a podle toho sledovat, co mu škodí a co ne.

Cvičte, hýbejte se

Sedavý způsob života plynatost podporuje. Ne nadarmo se říká, že pohybem rozpohybujeme střeva. Nejde hned o extrémní sport, ale stačí každodenní malá dávka pohybu. Zkrátka cokoli, co vám vaše tělo, zdravotní stav a věk dovolí. Pro představu stačí obyčejná procházka, běh, kolo, plavání a spousta podobných aktivit.

Zdroj: https://www.yalemedicine.org/news/common-gastrointestinal-issues