Zbavte se kuřího oka bez bolesti. Domácí metody nezklamou a přinesou rychlou úlevu

Jestliže dlouhodobě nosíte boty, které vás tlačí, pravděpodobně se časem na noze vytvoří kuří oko. Kuří oka jsou u Čechů poměrně častým problémem a trápí asi 10 procent populace. Jak se těchto nepříjemných potíží co nejrychleji zbavit? Pojďme se na to podívat.

Co jsou kuří oka?

Kuří oko vzniká v místě, kde je zvýšený tlak na kůži. Nejčastěji se jedná o následek nošení nevhodné obuvi. Na otlačeném místě nohy se začne tvořit žlutošedý výrůstek s hladkým povrchem a černou tečkou uprostřed. Obvykle kuří oka vyrůstají na vystupujících kostech, zejména na kloubech. Na rozdíl od bradavic a mozolů bývají kuří oka dosti bolestivá. Navíc s postupem času a při delším trvání tlaku se kuří oko rozrůstá. Proto je ideální zakročit proti kuřím okům co nejdříve.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak nejlépe léčit kuří oka

V případě, že na své noze objevíte kuří oko, nejsnadnější je zajít do lékárny, odkud si odnesete mastičku pro léčbu kuřích ok nebo speciální náplasti. Náplast obsahuje kyselinu salicylovou, která je při léčbě kuřích ok velmi účinná. Nicméně není pro každého. Dalším možným způsobem, jak se zbavit kuřího oka, je návštěva pedikérky, která problém dokáže odstranit již během první návštěvy. Dále je možné se kuřího oka zbavit pomocí laserové operace nebo vypálením tekutým dusíkem.

Mohlo by vás zajímat:  Cholesterol je strašák dnešní doby. Jeho hladinu sníží přirozeně zázračný nápoj z jediné ingredience

Domácí léčba kuřích ok

Pokud patříte mezi lidi, kteří raději využívají sílu přírody než farmaceutické produkty, tak mezi doporučované metody patří obklad z cibule a octa. Stačí naložit plátky cibule do octa a před spaním cibuli pomocí obvazu přivázat na postižené místo. Metodu opakujte každý den, dokud se kuří oko zcela neztratí. Další možností je přivázat plátek citronu na kuří oko. Citronová šťáva změkčí kůži a kuřího oka vás po nějaké době zbaví. Můžete také svá chodidla louhovat v solném roztoku či roztoku z jedlé sody. Procedura vás rychle zbaví bolesti a způsobí, že kuří oko vypadne.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/corns-and-calluses/diagnosis-treatment/drc-20355951