Vysoké teploty dávají telefonu zabrat. Přehřátí předejde několik kroků

Léto je tady a s ním jdou ruku v ruce vysoké teploty. To neprospívá jak nám, tak ani našim elektronickým zařízením. Nejvíce to ale odskáče telefon, který máme neustále s sebou. K tomu, aby se telefon přehřál, stačí málo. Necháme ho na přímém slunci nebo jen v pořádně vyhřáté místnosti. Přitom je třeba dodržet několik základních bodů a telefon bude v naprosté pohodě.

Nenechávejte telefon na přímém slunci

To nejhorší, co můžete svému telefonu v létě udělat, je nechat jej na přímém slunci. Možná se to nemusí zdát, ale dokonale pohlcuje teplo a světlo.

Mohlo by vás zajímat:  Zasekaný Android telefon si zaslouží kontrolu. Operační systém rozhýbe několik snadných kroků

Snižte jas displeje

Když máte nastavený jas na maximum, pak telefon spotřebovává více energie, a tím se samozřejmě i zahřívá. Jen takové obyčejné snížení jasu dokáže redukovat teplotu hned o několik stupňů, což určitě obzvláště v horkých dnech oceníte.

Zdroj obrázku: Freepik

Používejte pouze originální příslušenství

Hlavně se tady bavíme o nabíječce. Je důležité, abyste používali pouze originální kusy. Neoriginální jsou sice mnohdy o dost levnější, ale dost často se stává, že nejsou kvalitní. Více se přehřívají, a tím ubližují jak vaší baterii, tak mohou ohrozit i vás samotné.

Mohlo by vás zajímat:  Použitý, nebo nový: při nákupu telefonu hraje roli víc faktorů než pouhá cena

Vypněte aplikace, které nepotřebujete

V pozadí telefonu zpravidla běží hned několik zbytečných aplikací, které nepoužíváme. I když běží v pozadí, stále využívají nějakou energii v telefonu, a když je jich více najednou, pak se už může telefon z toho množství zahřívat mnohem více, než je žádoucí. Proto vypněte všechny aplikace, které nepoužíváte, a ulehčete tak svému telefonu.

Pokud potřebujete telefon rychle zchladit, můžete vyzkoušet tyto rychlé tipy

  • Větrejte telefon, foukejte na něj.
  • Sundejte pouzdro, zbytečně udržuje teplo.
  • Zapněte režim letadlo – vypnete tak spoustu aplikací, které zahřívají baterii.
  • Držte telefon od ostatních elektronických zařízení.
Zdroj: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/how-hot-is-too-hot-5-tips-to-keep-your-phone-from-overheating/