Zavlažování trávníku má svá pravidla. Stačí přitom málo a bude krásný po celý rok

Každý, kdo pečuje o trávník, usiluje zároveň i o to, aby byl co nejkvalitnější a nejhezčí. Pro dosažení tohoto cíle je potřeba vědět, jak se o něj správně starat. Mezi jednu z činností, a to nejdůležitější, patří zalévání trávníku. Jak správně a jak často zalévat trávník? To se dočtete níže, ale ještě se podíváme, jak zalít trávník z role.

Časté zavlažování trávníku z role je velice důležité. První týden vyžaduje každodenní zálivku, dokud nezakoření. Poté stačí každé dva tři dny. Pokud nedodržíme správnou péči, hrozí zhoršení jeho vzhledu.

Jak zalévat trávník?

Pravidelné zalévání trávníku je důležitou činností k dosažení správného růstu a atraktivního vzhledu. Menší plochy do 50 m2 se doporučuje zalévat hadicí. Při tomto kropení je potřeba pamatovat na to, aby byla voda rovnoměrně distribuována na celou plochu.

Co se týče větších ploch, doporučuje se nechat alespoň 15 minut puštěné zavlažovače nebo automatické zavlažovací systémy. Tyto systémy nainstalujte předtím, než položíte trávník. I tady je nutno dbát na správné rozložení zavlažování trávníku v každé části zahrady. Pokud moc nerozumíte, jak správně instalovat tyto systémy, neváhejte a obraťte se na odborníka.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo vidí mravence doma rád. Nevítaný hmyz vyžene oblíbená zelenina
Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně zalévat při vysokých teplotách?

V tomto období záleží na tom, jak je trávník starý a na jaké půdě roste. Mezi nejčastější a největší chyby patří zalévání trávníku během slunného dne. Vodní kapky, které zůstanou na trávníku, způsobí větší nápor slunce a hrozí spálení.

Nejvhodnější dobou pro zalévání trávníku je časně ráno mezi šestou a devátou, kdy bývá nejnižší teplota a minimalizuje se odpaření, nebo pozdě večer po západu slunce. V horkém počasí je potřeba pamatovat, aby se voda vsákla do hloubky 10–15 centimetrů.

Jak často zalévat trávník?

To závisí na stáří trávníku. Mladý trávník vyžaduje každodenní zálivku, jelikož tráva ještě dobře nezakořenila. Starší trávník stačí zalévat každé dva tři dny. Mějte na paměti, že lepší je vydatnější zálivka než denní zálivka menším množstvím vody.

Zdroj: https://scotts.com/en-us/lawn-care-101/lawn-watering-tips-when-is-the-best-time-to-water-your-lawn.html