Hraboše ze zahrady vypudí vůně skořice a česneku

Jak se zbavit hrabošů na zahradě? Než zvolíte zvukové odpuzovače nebo chemikálie nešetrné k životnímu prostředí, vyzkoušejte přírodní a velmi účinné metody, jak tyto hlodavce vyštvat. Produkt, jehož vůni nesnášejí, pravděpodobně máte ve své kuchyni.

Co likvidují hraboši?

Hraboši jsou hlodavci, kteří vedou noční životní styl a vzhledem připomínají myši. Hrabou v zemi tunely a mohou způsobit velké škody na polích i na zahradě. Žerou mladé výhonky, kůru, kořeny, oddenky rostlin, žížaly a larvy hmyzu. Milují také občerstvení v podobě ovoce a květin, ničí záhony a trávníky. Přítomnost hrabošů v zahradě může způsobit obrovské škody, rostliny jejich činností chřadnou. Je proto důležité proti nim bojovat. V zahradách se objevují především na jaře, ale mohou působit škody po celé léto až do podzimu. Během této doby se také množí. Na zimu hromadí zásoby hlavně ve formě semen, a pokud mají nedostatek jídla, často hlodají kůru stromů.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění komína bramborovými slupkami je jednoduché a efektivní. Kominíka už nebude nutné volat tak často
Zdroj obrázku: Freepik

Účinkuje na ně skořice

Mezi několika přirozenými a osvědčenými způsoby vyhánění hrabošů se doporučuje umístit do hnízd produkty, které tyto hlodavce vyděsí svým pachem. Jedním z nich je skořice oblíbená v kuchyni. Toto koření dráždí hraboše, takže je může přinutit k opuštění nor. Nejlepších výsledků můžete dosáhnout použitím čerstvé skořice, která má velmi intenzivní vůni. Nasypte mletou skořici do hnízd a chodeb nebo tam umístěte několik čerstvých tyčinek. Poté sledujte, zda hraboši přestali působit škody. Podobně jako skořice funguje i česnek. Spousta lidí ve své zahradě také používá skořici k boji proti jiným hlodavcům, například krtkům, a to úplně stejným způsobem jako u hrabošů. Zdá se, že tato metoda přináší rychlé a uspokojivé výsledky. Kromě skořice nebo česneku můžete také zkusit zvukové odpuzovače nebo pasti, které vám umožní chytit a přepravit škůdce například do lesa nebo na pole. Použití chemikálií by mělo být až poslední možností.

Zdroj: https://www.thespruce.com/vole-control-getting-rid-of-voles-2131148