Zařízení před malwarem ochrání především správná prevence

Ať už používáte chytrý telefon, nebo notebook, nevyhnete se kontaktu s viry. Mezi nejhorší patří malware. Malware zahrnuje všechny typy škodlivých softwarů. Většinou navádí své oběti, aby mu poskytly své osobní údaje, aby je mohl následně odcizit. Nejčastěji napadá údaje potřebné pro přihlášení do internetového bankovnictví. Jak velkou a důležitou roli hraje zabezpečení před tímto škodlivým softwarem?

Prevence

Úspěch spočívá v přítomnosti antivirových programů, včetně funkčního firewallu. Jakmile máte v zařízení přítomny tyto bezpečnostní složky, vaše úroveň zabezpečení stoupne. Další kroky vedou směrem k uživateli. Ten by měl navštěvovat pouze ověřené stránky a neklikat na žádné pofidérní odkazy. Totéž platí také o instalaci a použití softwarů třetích stran. Mnoho uživatelů má ve zvyku stahovat aplikace, hry nebo programy z torrentů nebo od jiných třetích stran, aby za ně nemuseli platit. Výsledkem je pak napadení nějakým typem viru.

Mohlo by vás zajímat:  Notebook dostává každý den zabrat. Vyčistit správně jeho obrazovku však umí málokdo
Microprocessor With Virus Program Icons Virus Attack Computer Systems Malware Concept 3d Render
Zdroj obrázku: Freepik

Antivirové zabezpečení

Antivirová ochrana plní funkci asi jako bílé krvinky v lidském těle. Neustále chrání systém před nájezdy škodlivých virů. Když už narazí na problém, detekuje jej, zadrží virus a následně ho i odstraní ze systému. Absencí antiviru vystavujete své zařízení vysokému riziku. Jaké funkce plní antivirový program v našem zařízení?

  • Ochranu v reálném čase,
  • pravidelné aktualizace,
  • analýzu počítače,
  • umístění virů do karantény.

Všechny tyto body jsou velmi důležité pro boj s viry. Bod číslo dva hraje zásadní roli v tom, zda antivir dokáže zachytit všechny hrozby. Pokud nemáte delší dobu aktualizovaný software, program nemusí být schopen rozeznat všechny hrozby.

Mohlo by vás zajímat:  Repasované zařízení může nabídnout stejnou kvalitu jako nové a mnohem levněji

Firewall

Firewall je dalším bezpečnostním prvkem, který chrání před hrozbou. Tu bychom mohli pro změnu přirovnat k zemské atmosféře. Má za úkol spálit jakékoliv „cizí těleso“, respektive zabránit virům a dalšímu škodlivému obsahu, aby pronikly dovnitř zařízení. Nepodceňujte nebezpečí číhající na internetu a nevystavujte zbytečně své zařízení riziku tím, že máte firewall deaktivovaný.

Zdroj: https://edu.gcfglobal.org/en/internetsafety/how-to-avoid-malware/1/