Za hemeroidy se není nutné stydět. Trpí jimi každý druhý člověk, příčina bývá překvapivá

Hemeroidy trápí nejen ženy po porodu, objevit se mohou kdykoliv během života, nezávisle na tom, o koho se jedná. Je to téma, které se na veřejnosti příliš neprobírá, protože se jedná o intimní problém. Trpí jimi každý druhý člověk nad 30 let, a proto je vhodné o tomto problému mluvit, protože to není nic výjimečného. Lidé pak budou snáze vědět, co mohou použít pro jejich odstranění.

Čím dříve je začnete léčit, tím rychleji se jich zbavíte

Hemeroidy jsou velmi nepříjemné onemocnění, které může přijít kdykoliv. Jsou to žíly kolem konečníku a řitního otvoru, které jsou naplněné krví. Máme je tedy všichni. Pokud jsou v normálním stavu, ani o nich nevíme. Problém ale nastává v momentě, kdy se zvětší, mohou pak způsobit bolest, a to nejen při vykonávaní potřeby. Nebudete si moci správně sednout, může vás bolet každý pohyb. Příčinou zvětšení hemeroidů může být sedavý způsob života nebo stresové období.

Mohlo by vás zajímat:  Hudba dokáže vyvolat i dávno zapomenuté vzpomínky. Pro mozek je důležitým lékem

Prvním signálem, že se děje něco špatného, může být krev ve stolici, najít ji můžete i na spodním prádle nebo na toaletním papíru. Pokud se to stane jednou, nemusí to nic znamenat. Jestli ale krev vidíte pravidelně, může se jednat o závažný problém, který je potřeba co nejrychleji vyřešit. Jedině tak se můžete hemeroidů zbavit. Při opakovaných problémech se vydejte k proktologovi. Nikdy se nesnažte hemeroidy vyléčit sami, protože se nemusí jednat zrovna o toto onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Trpíte častými bolestmi zad nebo krční páteře? Naučte se pravidelnému pohybu a účinnému protahování
Zdroj obrázku: Freepik

Co může za vznik hemeroidů?

Pokud jste nikdy na hemeroidy netrpěli a teď se objevují až podezřele často, zamyslete se nad tím, jestli jste něco ve svém životě nezměnili. Důvodem jejich vzniku může být například sedavý způsob života, takže pokud děláte v kanceláři u počítače, máte větší riziko, že se onemocnění objeví. Stejně tak pokud nejíte zdravě, nebo se alespoň trochu nepohybujete. To všechno přispívá k tomu, že se časem hemeroidy mohou objevit.

Žádný z příznaků by se rozhodně neměl podceňovat. Pokud se na léčbu hemeroidů vykašlete, může se stát, že budete muset na operaci, která je odstraní. Není to jednoduchý zákrok, a i když je tento problém velmi palčivý, neměli byste se bát o něm mluvit. Jestli vám nebudou zabírat předepsané léky, můžete vyzkoušet i domácí metody léčby.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/hemorrhoids_and_what_to_do_about_them