Před létem je důležité postarat se o gril

Grilování je oblíbenou metodou přípravy pokrmů zejména v jarních a letních měsících. Stav vašeho přístroje ale přímo souvisí s kvalitou připraveného jídla. Obzvlášť po zimě je tak třeba gril správně ošetřit a vyčistit. Zde je několik informací, které je dobré vědět.

Můžu i já grilovat? Aneb kde se grilovat může a kde ne

Je samozřejmé, že na své zahradě či terase můžete grilovat, kdy se vám jen zachce. Je třeba zajistit akorát dostatek prostoru a rovný povrch, aby nedošlo k převrhnutí samotného přístroje. U balkónů už ale odpověď tak jednoznačná není. Každý dům může mít jiná pravidla a často je i elektrický gril zakázaný. Tyto pravidla často určuje sdružení vlastníků a vždy je dobré si je nejprve zjistit, abyste kvůli jednomu grilování neplatili zbytečné pokuty.

Mohlo by vás zajímat:  Colu nejčastěji pijeme, ale se známou limonádou lze i vyřešit problémy v domácnosti, nebo uklízet

Co se veřejných prostor týče, v některých parcích či jiných rekreačních prostorách jsou pro grilování vyhrazená místa. Na některých si samotný gril můžete dokonce zamluvit a pronajmout. Na místech, jako jsou pláže, ale buďte opatrní. Často na nich platí zákaz otevřeného ohně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak gril na další použití připravit

Pokud jste na zimu gril nechali špinavý, je třeba ho zase uvést do lepšího stavu. Správně byste měli přístroj čistit po každém použití, a to takovýmto postupem:

Mohlo by vás zajímat:  Na této paštice si pochutná celá rodina. Zužitkujete vše, co zbyde na dně hrnce

Prvně nechte gril vychladnout. Po vychladnutí kartáčem nebo škrabkou odstraňte z roštu připálené zbytky. Následně vysypte z grilu popel i zmíněné připáleniny. Pokud jdou odstranit špatně, opět využijte kartáč. Poté celý gril otřete vlhkým hadříkem. Při větším znečištění můžete použít i mýdlovou vodu. Ujistěte se, že je čistý opravdu celý gril (včetně víka).

Kdybyste gril nechali znečištěný, kontaminovali byste tak nečistotami své jídlo a zároveň by se vám také zbytečně moc připaloval. Připalování zabráníte a usnadníte si tak čištění také pomocí naolejování roštu.

Zdroj: https://www.homedepot.com/c/ah/how-to-clean-a-grill/