Výrazně levné auto může postrádat potřebnou výbavu nebo vyžadovat pozdější náklady

Pořízení automobilu je vždy významnou událostí. Pokud se jedná o úplně nový vůz, tak o to vzrušující moment jde. Člověk by měl mít ale určitě nějakou vizi a zjistit si co nejvíce informací ohledně vozidla, popřípadě se poradit s někým, kdo automobilům rozumí. Velmi častou chybu lidé dělají v tom, že se nechají zlákat nízkou cenou a automaticky koupí daný vůz. Téměř vše, co je příliš snadné nebo má nízkou cenu, ale tváří se jako nejlepší model, většinou ukáže pravý opak. Jaké nástrahy jsou spojeny s nízkou pořizovací cenou nového vozu?

Mohlo by vás zajímat:  Zkušenosti z jízdy na kole přijdou vhod při řízení elektromobilu

Výbava

Tohle je často téma i ostatních zařízení, jako je například chytrý telefon, notebook atd. Čím nižší cenová nálepka, tím méně výbavy. Ze začátku možná výbavu nebudete řešit, ale stačí, abyste cestovali na delší vzdálenosti, a absence takové klimatizace, rádia nebo další výbavy vás může značně limitovat a frustrovat. Jsou ale mezi námi i takoví, kterým to nevadí a dokážou se vyrovnat s absencí této výbavy, ale ruku na srdce, patříte mezi ty, co by ušetřili na úkor výbavy?

Mohlo by vás zajímat:  Koupě levného auta se ve výsledku málokdy skutečně vyplatí
Zdroj obrázku: Freepik

Servis

S koupí každého nového automobilu je spojena i pravidelná prohlídka u autorizovaného servisu. Tyto prohlídky bývají každý rok a jejich cena nemusí patřit k těm nejnižším. Spousta automobilek využívá těchto prohlídek, aby kompenzovaly nízkou pořizovací cenu. V součtu můžou vyjít na mnohem více peněz než za dražší model stejného automobilu.

Cena

Říká vám něco chytrý telefon iPhone? Tak jistě víte, že i po jeho pořízení jeho cena výrazně neklesne, protože se jedná o vyšší počáteční investici a jedná se o značku, která má zvuk a tradici. Totéž platí o dražších značkách a modelech automobilů. Naproti tomu levnější vozy ztrácí výrazněji svou hodnotu, dokonce svou hodnotu ztratí, jakmile stvrdíte obchod a odjedete z autosalonu.

Mohlo by vás zajímat:  Správně nastavené číslo na radiátoru pomůže k úsporám

Nejmenším problémem ze všech zmíněných důvodů je zvučnost jména. Je rozdíl, zda si pořídíte kvalitní drahé auto, nebo levné a nekvalitní. V takovém případě se můžete dočkat posměšků, které ne všichni umí v klidu přejít.

Zdroj: https://www.startrescue.co.uk/breakdown-cover/motoring-advice/motoring-developments-and-the-future/the-pros-and-cons-of-economical-cars