Výrazně levné auto může postrádat potřebnou výbavu nebo vyžadovat pozdější náklady

Pořízení automobilu je vždy významnou událostí. Pokud se jedná o úplně nový vůz, tak o to vzrušující moment jde. Člověk by měl mít ale určitě nějakou vizi a zjistit si co nejvíce informací ohledně vozidla, popřípadě se poradit s někým, kdo automobilům rozumí. Velmi častou chybu lidé dělají v tom, že se nechají zlákat nízkou cenou a automaticky koupí daný vůz. Téměř vše, co je příliš snadné nebo má nízkou cenu, ale tváří se jako nejlepší model, většinou ukáže pravý opak. Jaké nástrahy jsou spojeny s nízkou pořizovací cenou nového vozu?

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbený trik při tankování zkouší stále více řidičů. Ve výsledku jsou jen pro smích

Výbava

Tohle je často téma i ostatních zařízení, jako je například chytrý telefon, notebook atd. Čím nižší cenová nálepka, tím méně výbavy. Ze začátku možná výbavu nebudete řešit, ale stačí, abyste cestovali na delší vzdálenosti, a absence takové klimatizace, rádia nebo další výbavy vás může značně limitovat a frustrovat. Jsou ale mezi námi i takoví, kterým to nevadí a dokážou se vyrovnat s absencí této výbavy, ale ruku na srdce, patříte mezi ty, co by ušetřili na úkor výbavy?

Mohlo by vás zajímat:  Belgické triky pro nakupování: ušetřit jde jednoduchým plánováním
Zdroj obrázku: Freepik

Servis

S koupí každého nového automobilu je spojena i pravidelná prohlídka u autorizovaného servisu. Tyto prohlídky bývají každý rok a jejich cena nemusí patřit k těm nejnižším. Spousta automobilek využívá těchto prohlídek, aby kompenzovaly nízkou pořizovací cenu. V součtu můžou vyjít na mnohem více peněz než za dražší model stejného automobilu.

Cena

Říká vám něco chytrý telefon iPhone? Tak jistě víte, že i po jeho pořízení jeho cena výrazně neklesne, protože se jedná o vyšší počáteční investici a jedná se o značku, která má zvuk a tradici. Totéž platí o dražších značkách a modelech automobilů. Naproti tomu levnější vozy ztrácí výrazněji svou hodnotu, dokonce svou hodnotu ztratí, jakmile stvrdíte obchod a odjedete z autosalonu.

Mohlo by vás zajímat:  Zloději moderních aut dokážou aktivovat klíče na dálku. Zabránit tomu může alobal

Nejmenším problémem ze všech zmíněných důvodů je zvučnost jména. Je rozdíl, zda si pořídíte kvalitní drahé auto, nebo levné a nekvalitní. V takovém případě se můžete dočkat posměšků, které ne všichni umí v klidu přejít.

Zdroj: https://www.startrescue.co.uk/breakdown-cover/motoring-advice/motoring-developments-and-the-future/the-pros-and-cons-of-economical-cars