Řada lidí nedá na svůj starý vůz dopustit. Argumentují nesmyslnými důvody

Pokud jde o stáří vozidel, Česká republika se bohužel nedokáže zařadit mezi evropské lídry. Ve skutečnosti je průměrné stáří automobilů v naší zemi alarmujících 15,5 roku. To znamená, že i když mnozí mají vozidla, která jsou relativně nová, jsou zde také lidé, kteří řídí opravdové vraky. Je často překvapivé, jak někteří lidé dokážou být hrdí na to, že jezdí zastaralými vozidly, a nepochopitelné, proč neinvestují do modernějších vozů.

Co není rozbité, neopravuj

Často se stává, že lidé nechtějí prodat své staré auto, dokud stále jezdí. Myslí si, že pokud auto ještě funguje, proč ho nahrazovat novým vozem, nebo dokonce ho likvidovat? Nicméně mnozí lidé si neuvědomují, že jejich stále jezdící „vrak“ může být pro ně samotné a pro okolí doslova životu nebezpečný.

Mohlo by vás zajímat:  Zapnutá klimatizace v autě během stání může odporovat zákonu

Málokdo by doma používal věc, která je desítky let stará a dávno na odpis, u auta to však ignorujeme. Je důležité si uvědomit, že staré vozidlo může mít nedostatečnou bezpečnostní výbavu a může být náchylné k haváriím. Pokud se rozhodnete prodat své staré auto a investovat do nového, získáte nejenom bezpečnější a spolehlivější vůz, ale také ušetříte peníze za neustálé opravy a údržbu.

Zdroj obrázku: Freepik

Má pořádný motor

I když mnoho lidí argumentuje tím, že jejich starý vůz má pořádný motor, který stále funguje, je třeba si uvědomit, že některé staré motory mohou být pro životní prostředí a lidské zdraví velmi nebezpečné. Současný trend downsizingu, tedy snižování objemu motorů a používání turbodmychadel ke zvýšení výkonu, je z důvodu ekologického zatížení dnes nutností.

Mohlo by vás zajímat:  Bezplatné dobíjení elektromobilů má negativní dopad na chudší část obyvatel

V portfoliu automobilových výrobců stále najdeme dvoulitry, šestiválce a atmosférické motory, ale neznamená to, že by byly bezpečné a ekologické. Tyto motory mohou mít vyšší emise škodlivých látek, jako jsou oxid uhličitý, oxid uhelnatý a dusičnany, což má negativní dopad na lidské zdraví a životní prostředí. Proto je důležité pečlivě zvažovat, zda je stále vhodné používat staré motory, které nejsou ekologicky a bezpečnostně dostatečně vybavené.

Zdroj: https://www.crsautomotive.com/10-reasons-people-still-drive-20-year-old-cars-infographic/