Kvalitní antivirus zabrání útokům v reálném čase a sníží hrozby na minimum

Je evidentní, že v současné době potřebujeme všichni nějakou formu antivirového softwaru pro svá zařízení, zejména pokud jsou připojená k internetu. Nicméně prostý antivirový program často není dostačující, aby nás účinně ochránil ve světě, kde se útoky a podvody neustále vyvíjejí a stávají se stále sofistikovanějšími. Je velmi důležité, aby antivirový software disponoval určitými klíčovými funkcemi, které nás udrží v bezpečí.

VPN

V dnešní době, kdy se naše osobní informace stávají stále cennějšími a cílem útoků, je používání virtuální privátní sítě (VPN) klíčové. VPN vytváří šifrovaný tunel mezi zařízením a internetem, což znamená, že data jsou chráněná před odposlechy a útoky. Díky VPN můžete surfovat na internetu anonymně a přistupovat ke zdrojům mimo svou geografickou polohu, což je zvláště užitečné při používání veřejných Wi-Fi sítí. Zahrnutí VPN do antivirového softwaru je tedy důležitým krokem k zajištění online bezpečnosti a ochrany soukromí.

Mohlo by vás zajímat:  Problém s nabíjením notebooku pomůže vyřešit kontrola zapojení a baterie
Zdroj obrázku: Freepik

Detekce spywaru a ransomwaru

Spyware a ransomware jsou neustálou hrozbou pro uživatele počítačů a mobilních zařízení. Spyware sleduje naši online aktivitu, sbírá citlivé informace a může být zneužit ke krádeži identity nebo vydírání. Ransomware pak zablokuje přístup k vašim souborům a požaduje výkupné za jejich obnovení. Antivirový software by měl mít pokročilou detekci a schopnost odstraňování těchto nebezpečných programů. Díky pravidelným aktualizacím a pokročilým algoritmům by měl být schopen identifikovat a zneškodnit škodlivý software, minimalizovat riziko infekce a ochránit cenná data.

Mohlo by vás zajímat:  Do uzamknutého iPhonu se lze dostat díky jednoduché aplikaci

Ochrana v reálném čase

Časové okno mezi výskytem nového nebezpečí a reakcí antivirového softwaru může být kritické. Proto je důležité mít antivirový software s funkcí ochrany v reálném čase. Tato funkce monitoruje zařízení neustále a aktivně vyhledává potenciální hrozby. Pokud je detekována podezřelá aktivita, antivirový software okamžitě reaguje a zabraňuje škodlivým činnostem. Díky této reaktivitě a proaktivitě se minimalizuje riziko infekce a poskytuje vám klid a jistotu, že jste chráněni v reálném čase.

Zdroj: https://cobweb-security.com/security_lessons/10-things-good-antivirus-must-able/