Jak vybrat správnou velikost matrace? Myslete na budoucnost

Výběr matrace může být během na dlouhou trať. Je totiž nutné myslet na několik pravidel, aby se vám nejen dobře spalo, ale matrace se také dobře udržovala. Musíte zohlednit nejen svou výšku nebo váhu, ale také zdravotní problémy, které vás trápí. Také je důležité vědět, kolik lidí bude na matraci spát.

Jiná matrace pro jednoho, jiná pro rodiče s batoletem

Důsledky špatně zvolené velikosti mohou být rozsáhlé. Pokud bude rám postele menší, než samotná matrace, může to poškodit materiály, ze kterých je vyrobena. Navíc nebude vzduch tolik cirkulovat. Dalším kritériem, kterým byste se měli řídit, je velikost postav lidí, kteří na matraci budou spát. Matrace by totiž měla být o 15 cm delší, než jste vy sami.

Mohlo by vás zajímat:  Octový postřik zatočí s odolným pýrem v trávníku

Čím více místa si dopřejete, tím kvalitnější odpočinek bude. Nezapomínejte ale dbát také na kvalitu matrace, která je rozhodující. Jak vybrat matraci pro jednotlivce a pro pár, který bude spát na jedné posteli? Můžete si vybrat mezi dvojitými matracemi nebo koupit pro každého zvlášť. Lidí, kteří jsou sami, mají výběr a dost jednodušší a mohou koukat jen na své potřeby.

Vybrat matraci pro dva je složitější, každý má jiné preference

Vybrat matraci pro partnery může být někdy obtížné. Někdo má rád tvrdší povrch, ten druhý se zase lépe vyspí na měkké matraci. Dnešní trh už naštěstí nabízí nespočet variant, jak si matraci přizpůsobit podle sebe, aniž bychom například budili toho druhého, který potřebujete spát o něco déle.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vyčistit boty v zimě? Poradíme účinné triky

Pokud máte doma děti nebo domácí mazlíčky, kteří s vámi občas spí, je vhodné zvolit větší matraci, abyste měli pohodlí i při návštěvě ostatních členů rodiny. A jakou matraci zvolit pro dítě? Určitě na ní nešetřete, protože dětská kostka se neustále vyvíjí a špatnou matrací byste dítěti mohli do budoucna zadělat na zdravotní komplikace. I jich se ptejte, jak se jim nejlépe spí a nejlepší bude, když si matraci sami v obchodě vyzkoušíte.

Zdroj: https://www.mattressfirm.com/blog/mattress-obsessed/size-matters-buying-guide