Výběr nového telefonu nemusí být snadný. Zaměřte se na několik důležitých faktorů

Nákup chytrého telefonu může být občas na dlouho. Než najdeme takový, který nám vyhovuje, chvíli to zabere. A rozhodně bychom se měli vyvarovat chyb, které dělá většina nakupujících. A na ty se dneska podíváme v tomto článku.

Nenechte vtáhnout do věčných bojů Android vs. iPhone

Už dlouhá léta jsou tady dva tábory. Jedni tvrdí, že nejlepší telefony jsou od Applu, a ten druhý zase, že nejlepší je Android. Rozhodně se nenechte zatáhnout ani do jednoho z těchto dvou táborů a vybírejte si telefon podle svého nejlepšího uvážení. Každá z těchto dvou možností má své plusy a mínusy a ty si musíte vyhodnotit vy sami. Jelikož vy budete tento nový telefon používat, nikdo jiný!

Uvědomte si, jaké vlastně máte požadavky

Než se pustíte do nakupování, měli byste si udělat jasno v tom, co vlastně potřebujete a chcete, aby váš nový smartphone uměl. Potřebujete například rychlé nabíjení nebo vysokofrekvenční displej? Super foťák? Pak si to napište na seznam a podle těchto požadavků se pusťte do vyhledávání toho nejlepšího zařízení právě pro vás.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se napálit. Kradený telefon lze bezpečně poznat podle několika údajů
Zdroj obrázku: Freepik

Řiďte se zkušenostmi ostatních

Rozhodujete se mezi několika vybranými modely a stále nevíte, který z nich? Pak bude nejlepší si přečíst nějaké recenze přímo od uživatelů, kteří vámi zvolený typ už nějakou dobu mají doma. Takto se nejlépe dozvíte všechny mínusy a plusy, které chytrý telefon má. Navíc se takto dají celkem dobře odhalit chyby, na které vás výrobce rozhodně upozorňovat nebude.

Řiďte se životností telefonu

Zjistěte si, jakou má vámi vybraný model slibovanou podporu. Je důležité, aby vycházely aktualizace, které udrží telefon více v bezpečí. Nejlepší práci v tomto za nás pro Android odvádí například společnost Samsung, která garantuje podporu zařízení na minimálně čtyři roky. Nicméně opravdu nejlepší podporu má bezesporu Apple.

Zdroj: https://www.digit.in/buying-guides/mobile-phones/how-to-pick-the-right-smartphone-for-yourself-in-2020-55010.html