Nelegální stahování stále láká. Tohle jsou důvody, proč si nekoupit placenou verzi

Pravděpodobně každý z nás si nelegálně stáhnul nějakou hudbu, hru, film nebo software. Ale ne každý to dělá, protože se mu za danou věc nechce platit a takhle to má zadarmo. Podívejte se s námi na ty nejčastější důvody, proč se lidé rozhodli pirátit.

Nechceme za to platit

Ano, to je pravděpodobně nejčastější důvod. Lidé chtějí pokud možno vše zdarma a ani je nenapadne za něco platit, když je tady ta možnost získat danou věc zdarma. I když mají peněz dost, nechtějí je utrácet za něco, co mohou mít i jinak a prakticky bez práce.

Nemohou si to dovolit

Někteří by za danou věc třeba i zaplatili, jenže je to mimo jejich finanční možnosti. To samozřejmě není omluva, ale je to jeden z možných důvodů.

Daná věc není v našem regionu k dostání

Někteří tvůrci, hlavně u televizních pořadů nebo filmů, omezují dostupnost podle regionů, a proto třeba není jiná možnost než si film někde stáhnout. Jinak se k němu totiž nedá legální cestou dostat.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se napálit. Kradený telefon lze bezpečně poznat podle několika údajů
Zdroj obrázku: Freepik

V naší zemi to bude, ale později

Vývojáři nebo producenti sice nijak neblokují přístup k danému obsahu, ale dorazí k nám třeba o půl roku později než jinam. A pokud nechceme čekat, až se u nás dané dílo objeví, tak prostě toto dílo ukradneme.

Chceme danou věc použít jenom jednou

Ať se jedná o film, u které ho si nejste jistí, jestli se nám bude líbit, nebo o program, chceme si je jen prvně vyzkoušet. Pokud to takto uděláte například u programu a zjistíte, že se vám líbí, a následně si jej koupíte, pak by v tom nebyl takový problém. Kdyby každý vydával k programům i zkušební verzi, ušetřili by si velkého množství pirátských kopií.

Tvůrci už na tom vydělali dost

Ano, je to docela blbý argument, ale spousta lidí si myslí, že tvůrci již na svém produktu vydělali tolik peněz, že jim to nebude chybět. Jenže, kdyby si to takto řekl každý, tak za chvíli nebudeme mít co stahovat!

Zdroj: https://fossbytes.com/10-reasons-why-people-do-piracy-and-download-movies-shows-albums-software/