Tohle jsou tři nejlepší země pro život: nejvyšší čas balit kufry a odstěhovat se za klidem

Téměř každý z nás se již dostal do stavu, kdy měl tu největší chuť dát v práci výpověď, sbalit si kufry a odjet na letiště. Začít nový život v nové zemi může být osvobozující. Kam se ale vydat? Agentura International Living vydala svůj každoroční seznam zemí nejlepších pro život.

Portugalsko na prvním místě

Portugalsko je země na jihu Evropy, která je známá svým pomalým a klidným životem. Obyvatelé se příliš nestresují a na cizince jsou velmi přátelští a milí. Portugalsko má skvělou zdravotnickou infrastrukturu a jedná se o druhou nejlevnější zemi pro život v Evropě hned za Bulharskem. Navíc je známé svým klimatem, které si zamiluje každý milovník tepla. Dlouhá a bohatá historie země a mnoho historických památek a budov dovolí každý den objevit něco nového.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký je život v Panamě?

Agentura International Living zařadila Panamu do svého žebříčku hned na druhé místo. Klima je zde velmi příjemné a obyvatele neohrožují hurikány ani tornáda. Náklady na život tu jsou levnější než v České republice a zdravotnictví je na dobré úrovni. Výhodou je, že se zde snadno domluvíte anglicky, po celé zemi je rychlé a stabilní internetové připojení a také letecké spojení s ostatními státy je na dobré úrovni. Panama může být ráj pro podnikatele, jelikož zde cizinci nemusejí platit daně z příjmů pocházejících ze zahraničí.

Mohlo by vás zajímat:  Chystáte se na kolo? Poradíme, jak se na cyklo výlet připravit

Malajsie jako brána do asijské kultury

Malajsie se za poslední dekádu rychle rozrostla a technologie jsou zde na vysoké úrovni. Čím dál více Čechů také zjišťuje, že se jedná o krásnou turistickou destinaci. Malajsie je bývalou britskou kolonií a angličtina je zde oficiálním jazykem. Náklady na život jsou zde podstatně nižší než v České republice a i zdravotnictví je na lepší úrovni. Jedná se také o pomyslnou bránu do celé asijské kultury a může se stát perfektním výchozím bodem k objevování zbytku Asie.

Zdroj: https://internationalliving.com/the-best-places-to-retire/