Většina lidí skládá do myčky hrníčky špatně. Známá tiktokerka prozradila trik, který předejde nepříjemnému problému

Myčka na nádobí patří k oblíbeným spotřebičům, které nachází uplatnění v čím dál tím více domácnostech. Proto se jedna tiktokerka rozhodla upozornit své sledující na to, že většina lidí do ní nesprávně skládá nádobí. Přitom poukázala na jednoduchý způsob, jak zabránit tomu, aby se voda hromadila uvnitř nádobí.

Už žádná nahromaděná voda

Myčka nádobí se nachází v mnoha domácnostech. Mytí nádobí je díky ní mnohem jednodušší a navíc šetří čas. Mohlo by se zdát, že naaranžovat do ní nádobí není nic složitého, ale opak je pravdou. V první řadě je třeba mít na paměti, že přetížení myčky a nedodržování mezer mezi jednotlivými kousky může mít za následek nedůkladně umyté nádobí.

Profil tiktokerky, která se rozhodla svůj trik sdílet a která se věnuje tipům na úklid domácnosti, sleduje přes 380 tisíc lidí a ti tuhle vychytávku lavinově šíří dál. Pravděpodobně mnoho lidí už zažilo, že se po otevření myčky v miskách a hrnečcích otočených dnem vzhůru nashromáždila špinavá voda. Tomuto nepříjemnému problému lze však jednoduchým způsobem předejít.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný odtok vyřeší tři zaručené metody. Kalamita v kuchyni vás už nepřekvapí
Zdroj obrázku: Freepik

Hrnečky se musí umisťovat pod úhlem

Důležitou roli hraje způsob, jakým jsou hrnečky v myčce uspořádány. Obvykle se v každém zařízení ve spodním i horním koši nacházejí tzv. hřebeny, které zajišťují stabilitu nádobí. Když v nich hrnečky stojí rovně, sbírají vodu a jejich uspořádání znemožňuje, aby stékala po okrajích nádobí. Proto je lepší umístit je pod mírným úhlem a opřít je o bok koše myčky.

Díky tomuto řešení odpadá problém se shromažďováním vody, který je pro mnohé skutečným trápením. Pomocí tohoto triku také ušetříte čas, který jste museli dříve věnovat důkladnému utírání mokrého nádobí. Příspěvek tiktokerky se stal velkým hitem a mnoho uživatelů přiznalo, že o této metodě dosud nevěděli a nádobí do myčky vkládali nesprávně. Jiní byli ale naopak překvapení a tvrdili, že takto nádobí skládají do myčky už roky.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/news/this-tiktok-dishwasher-hack-will-keep-your-mugs-dry