Věčně zamlžená okna budou minulostí. Snadnou pomoc najdete přímo ve své kuchyni a koupelně

Zamlžená okna jsou prokletím mnoha lidí, zejména na podzim a v zimě, kdy teploty venku drasticky klesají a počasí může být rozmarné. Pokud vás zajímá, co dělat, aby se okna přestala zamlžovat, zde jsou spolehlivé způsoby, jak se vypořádat se zamlženými okny.

Okna zamlžená zvenčí

K zapařování skla zvenčí dochází, když je teplota okna nižší než venkovní teplota vzduchu. V létě, kdy nevytápíme domy, může tato situace nastat. Vzduch venku se v důsledku slunce ohřívá rychleji než uzavřený interiér budovy, který se vyznačuje dobrou tepelnou izolací. Odpařování oken zvenčí je také ovlivněno měnícími se povětrnostními podmínkami, kromě slunečních paprsků také větrem. Malý teplotní rozdíl stačí k tomuto nežádoucího jevu.

Okna zamlžená zevnitř

Zapařování oken zevnitř se děje mnohem častěji a dochází k němu hlavně v období mrazu. Nejčastěji je to způsobeno vytápěním místností, ale může to být také chyba sušení prádla zavěšeného v místnosti. Velmi často dochází k zapaření oken v kuchyni, když například vaříme večeři a teplota interiéru tak rychle stoupá. Tabule se zahřívají pomaleji, což je důvod, proč se okno zevnitř odpařuje.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nabíjení zaručí dlouhou životnost a výdrž baterie v telefonu

Pokud zjistíte zdroj problému, můžete ho snadno vyřešit. Také stojí za to věnovat pozornost způsobu mytí oken. Málokdo si uvědomuje, že to má vliv na zapařování skla.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsoby odmlžení oken

Pokud hledáte způsob, jak zajistit, aby se pára přestala usazovat na oknech, přijde na záchranu několik jednoduchých domácích řešení. Skvělou metodou, která zabrání tvorbě páry, je umýt okna vhodnými prostředky. Některé pomohou v boji proti vlhkosti.

Octový lektvar pro zamlžená okna

Nejlevnějším a zároveň univerzálním prostředkem pro mytí všech povrchů včetně oken je ocet. Chcete-li si připravit domácí čistič oken, musíte smíchat vodu a ocet ve stejném poměru. S touto směsí důkladně umyjte okna a poté osušte. Toto řešení pomůže alespoň několik dní.

Pěna na holení

Dalším prostředkem pro mytí oken, které zabraňuje vzniku páry, je pěna na holení. Tato metoda je sice trochu časově náročná, ale velmi účinná.

Zdroj: https://www.prokleen.co.uk/blog/how-to-stop-your-car-windows-from-steaming-up