Nenáviděný tuk na stehnech zmizí za 4 minuty. Krátké a intenzivní cvičení dokáže zázraky

Stehna jsou velmi problematickou partií, kterou se mnoho lidí snaží zhubnout. Rosol, který se hýbe při každém pohybu, není příjemný ani estetický. Ukázalo se, že nepotřebujete žádné náročné cvičení ani hodiny strávené v posilovně. Ve skutečnosti vám na zeštíhlení postačí 4 minuty cvičení. Musíte ho ale provádět pravidelně a správně. O jaké cvičení se jedná?

Cvičení na vnitřní stranu stehen je jen mýtus?

Rosol, který mnozí vidí na vnitřní straně svých stehen, je odolná tuková tkáň. V posilovně nebo při fitness lekcích už jste možná také svého trenéra žádali, aby vám ukázal cviky na vnitřní stranu stehen. Nic takového ale neexistuje, ať vám tvrdil cokoli. Metoda, při které by bylo možné zhubnout pouze v jedné části těla, zatím neexistuje. Vyhledat proto musíte cviky a styl cvičení, které budou efektivní pro spalování tuků po celém těle.

Mohlo by vás zajímat:  Milujete běhání? Vyvarujte se těmto nejčastějším chybám
Zdroj obrázku: Freepik

Tabata je nejefektivnějším cvičením pro zeštíhlení stehen

Cviky na vnitřní stranu stehen jsou jen cvičením, které vám pomůže se spalováním tuků. Tabata je velmi oblíbeným stylem cvičení, protože je velmi intenzivní a krátká. Ukázalo se, že stačí 4 minuty intenzivního cvičení, aby tuková tkáň na stehnech začala mizet. Tabata urychluje práci metabolismu, takže budete spalovat energii a tuk mnohem rychleji. Začátečníkům se toto cvičení ale nedoporučuje a vždy byste měli dbát na 10–15 minut zahřátí, než se do toho pustíte.

Cviky, které se doporučují při cvičení tabaty

Základem intenzivního tréninku tabata jsou dřepy, kliky, skákání panáka, skákání přes švihadlo, zatnutí břišních svalů a výpady. Nejlepší bude, když si najdete na YouTube konkrétní video se cvičením, které vám pomůže dosáhnout vysněné postavy. Díky tréninku tabata posílíte celé své tělo, po pár minutách se budete potit a spalovat přebytečné tuky. Rozhodně toto cvičení nepodceňujte, ale pamatujte na správné provedení cviků a rozcvičku. V opačném případě si můžete ublížit.

Zdroj: https://www.shape.com/fitness/cardio/4-minute-fat-burning-miracle-tabata-workout