Tahle využití alobalu zná málokdo. Ušetří drahocenný čas i namáhavou práci

Alobal neboli hliníková fólie se nejčastěji používá pro balení jídla díky své vzduchotěsnosti. Tím ovšem její využití nekončí, právě naopak, existuje spousta způsobů, k čemu se může hodit. Například ji můžete využít jako antistatickou pomůcku na oblečení nebo pro navrácení zašlého lesku stříbrným příborům. Pojďme se podívat, kde všude můžeme alobal využít:

  • v sušičce,
  • při žehlení,
  • při čištění stříbrných předmětů.

Uplatnění najde v prádle

Chcete si urychlit proces žehlení? Stačí překrýt alobalem žehlicí plochu, kterou potáhnete látkou. Pára ze žehličky způsobí, že bude odrážet teplo, což urychlí samotný proces žehlení. Oblečení bude dokonale vyžehlené a vy ušetříte čas.

Mohlo by vás zajímat:  Povedený selfie snímek zaujme na první pohled. Nepřirozené postoje výsledný efekt zkazí

Znáte trikalobalem a sušičkou? Stačí vytvořit 3 kuličky z alobalu a přidat je mezi nachystané prádlo pro sušení. Výsledek vás bude přímo fascinovat. Hliníková fólie pohltí elektrické náboje, takže vaše prádlo nebude statické. Kuličky můžete použít vícekrát beze strachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistí dokonale stříbrné předměty

Hliníková fólie je ideálním pomocníkem pro čištění stříbrných předmětů. Postup je velice jednoduchý, stačí si nachystat větší misku nebo hrnec, vložit kousek alobalu a zalít horkou vodou. Přidejte 5 lžiček kuchyňské soli. Po dodržení této přípravy vložte stříbrné předměty, které chcete očistit od usazenin, a počkejte hodinu. Po uplynutí hodiny vyjměte předměty z misky a očistěte měkkým hadrem. Budete v šoku, jak dokonale předměty získají zpět zašlý lesk.

Mohlo by vás zajímat:  Správné množství opalovacího krému na tělo lze odvodit podle principu čajové lžičky

Máte připálený hrnec nebo jiné kuchyňské nádobí a stále se vám nedaří úplně odstranit zbytky připálenin? Nepokračujte v tom, co nefunguje. Z alobalu si utrhněte kousek a udělejte z něj malou kuličku. Touto kuličkou začněte třít připálená místa. Pro ještě lepší účinek na konkrétní místo nalijte kousek jaru nebo jiného kuchyňského čisticího prostředku. Po konci čištění opláchněte horkou vodou. Vše by mělo být bez známek připálení.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25971/new-uses-aluminum-foil/