Před prodejem Android telefonu je důležité provést zálohu a smazat všechna osobní data

Pokud plánujete prodat svůj starý Android telefon, máme pro vás připravený článek, který by vás mohl zajímat. Dnes vám představíme důležité kroky, které je třeba podniknout, aby byl prodej telefonu pro vás bezpečný. Zahrnuje rady a tipy, jak zajistit ochranu osobních dat a zabezpečit telefon před zneužitím. Předtím, než se pustíte do prodeje, doporučujeme vám seznámit se s následujícími informacemi, které vám pomohou získat klid a jistotu při prodeji vašeho starého zařízení.

Zálohování dat do cloudu nebo na počítač

Před prodejem starého Android telefonu je důležité zabezpečit a zálohovat veškerá důležitá data. Pokud využíváte služby jako Fotky Google, Gmail nebo Google Kontakty, je pravděpodobné, že většina vašich dat je již uložena v cloudu. Pokud to ale není váš případ, doporučuje se zapnout tuto možnost a zkontrolovat, zda jsou vaše data zálohována. Pro zálohování ostatních dat můžete využít Disk Google, aplikace třetích stran, jako je Cloud Backup, nebo jednoduše přetáhnout data do počítače pomocí kabelu.

Mohlo by vás zajímat:  Houbička v lednici není nepozornost mužů, ale trik kterým lze jídlo udržet déle čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění přístupu k účtům

Aby nový majitel telefonu neměl přístup k vašim osobním účtům, je důležité před prodejem odstranit všechny propojené účty. V nastavení telefonu najděte možnost Účty a zde postupně odeberte všechny účty, které jsou s vaším zařízením spojeny. Tím zajistíte, že nový uživatel nebude mít přístup k vašim účtům, jako je Google, Facebook nebo Dropbox.

Vymazání všech dat na telefonu

Po provedení předchozích kroků je nezbytné smazat veškerá data na telefonu. Ve svém zařízení najděte cestu Nastavení -> Systém -> Pokročilé -> Možnosti restartování -> Vymazat všechna data (postup se může lišit v závislosti na typu telefonu). Po potvrzení tohoto kroku se telefon vrátí do továrního nastavení. Před provedením tohoto kroku se ujistěte, že jste zálohovali veškerá důležitá data. Po dokončení tohoto procesu můžete telefon bezpečně prodat, neboť všechna vaše osobní data budou odstraněna. Nezapomeňte však zkontrolovat, zda jste vyjmuli paměťovou a SIM kartu, abyste předešli nežádoucímu sdílení těchto komponent s novým majitelem.

Zdroj: https://www.comparitech.com/blog/vpn-privacy/wipe-android-phone-before-selling/