Google nabízí praktické funkce i zábavu přímo ve vyhledávání

Pokud si myslíte, že máte Google naprosto prozkoumaný, připravte se na překvapení. Existuje totiž několik skrytých funkcí, o kterých ví jen málokdo. Tyto tajné vychytávky vám umožní zažít zábavu a radost z vyhledávání, které jde mnohem dál než jen běžné hledání informací. Google je skutečně plný překvapení a chytrých triků, které mohou usnadnit vaše hledání, pomoci vám najít skryté poklady na internetu nebo vás prostě pobavit.

Blbůstky a zábavné triky

Do a Barrel Roll: Zkuste do vyhledávacího pole zadat frázi „do a barrel roll“ a sledujte, co se stane. Váš prohlížeč se točí jako v akční hře!

Zerg Rush: Tato funkce je pro fanoušky počítačové hry StarCraft. Stačí vyhledat „Zerg Rush“ a malá písmena O spustí útok na vaše výsledky hledání. Vaším úkolem je zničit je klikáním.

Askew nebo Tilt: Vložte do vyhledávacího pole frázi „askew“ nebo „tilt“ a váš prohlížeč se nakloní. Je to jen drobný trik, který dodá vašemu vyhledávání trochu náladovosti.

Mohlo by vás zajímat:  Džusy vypadají zdravě, ne vždy ale tělu prospějí. Výběr správného produktu je důležitý

Google Pac-Man: Pokud vložíte do vyhledávacího pole frázi „Google Pac-Man“, získáte možnost hrát slavnou arkádovou hru Pac-Man přímo ve vyhledávání. Skvělý způsob, jak si zpříjemnit nudné chvíle.

Zdroj obrázku: Freepik

Praktické funkce Google vyhledávání

Pokročilé filtry a parametry: Google vyhledávání umožňuje využívat různé filtry a parametry, které vám pomohou získat přesnější výsledky. Můžete například omezit hledání na určitý časový rozsah, jazyk, typ souboru, nebo dokonce i určitou webovou stránku. To je skvělý způsob, jak zúžit hledání a najít přesně to, co potřebujete.

Matematické funkce a jednotky: Google vyhledávání může sloužit i jako rychlý kalkulátor. Můžete zadat matematický výraz a Google vám okamžitě vrátí výsledek. Navíc dokáže konvertovat různé jednotky, jako jsou délky, hmotnosti, teploty a mnoho dalšího. Už nemusíte hledat samostatné konverzní tabulky, stačí jednoduše zadat dotaz a Google se postará o zbytek.

Zdroj: https://www.rd.com/list/cool-google-tricks/