Udělejte si konečně ve svém životě pořádek. S chaosem se zbavíte i stresu

Stres v našem životě vzniká z několika nejrůznějších příčin. Jednou z nich je i nadměrný nepořádek a právě tomu se dnes budeme věnovat. Vypořádat se s nepořádkem není tak těžký úkol, jak se může zdát, a vám to přinese do života jenom samé benefity. Od příjemnějšího místa k obývání po snížení stresu. Podívejte se dnes spolu s námi, jak si udělat pořádek ve svém životě, domově a pracovním prostoru.

Jak si udělat pořádek ve svém životě?

  1. Zredukujte své závazky na nutné minimum – Sepište si na papír všechny závazky, které ve svém životě máte, a když je uvidíte na jednom papíře všechny pohromadě, můžete se sami rozhodnout, zda se některých můžete zbavit.
  2. Udělejte si pořádek v povinnostech a úkolech – Řešíte každodenní povinnosti nahodile a nemáte v nich žádný řád? Pak je na čase s tím něco udělat. Sepište si všechny své denní a týdenní povinnosti na papír a pokuste se je jasně uspořádat!
  3. Zrušte některá přátelství – Možná to zní příliš krutě, odříznout se od některých přátel, ale každý z nás se bavíme s lidmi, kteří jsou neustále naštvaní, negativní nebo nepříjemní. Pro duševní pohodu byste s takovými měli komunikovat co nejméně.
Mohlo by vás zajímat:  Po dobré večeři se dobře spí i hubne. Důležité je nejen složení potravin
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si udělat pořádek v pracovním prostoru?

  1. Ukliďte si stůl – Toto je opravdu nejlepší začátek. Jednoduše protřiďte věci, které zde mají být a které ne. Utřete ho od nečistot a udržujte jej v co nejlepším stavu.
  2. Pokračujte úklidem počítače – Zbavte se zbytečných ikon na ploše, které vám jen v hlavě dělají zmatek, a co nejčastěji mažte nepoužívané soubory.

Jak si udělat pořádek ve svém domově?

  1. Nechte pokoje dýchat – Pokud máte přeplněné místnosti, jak je tomu zvykem ostatně skoro všude, pak se pokuste odstranit všechny nepoužívané věci a vše, co je na podlaze a není nutné, aby to zde bylo.
  2. Vyprázdněte šuplíky a skříně – V zásuvkách najdeme všechno možné a měli byste je roztřídit na věci, které potřebujete, a věci, které jste pár let neviděli. To, co patří do druhé skupiny, prodejte, vyhoďte nebo darujte.
Zdroj: https://www.theorderexpert.com/10-easy-ways-to-add-more-order-to-your-life/