Ocet přidaný do pračky pomůže vyčistit prádlo od chlupů a vlasů

Pokud žijete s domácím mazlíčkem, pravděpodobně se často potýkáte chlupy, které se chytají na oblečení. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se jich rychle zbavit pomocí prostředku, který máte pravděpodobně doma v kuchyni. Stačí přidat tuto běžnou přísadu k praní a vaše oblečení bude opět čisté a bez jediného chlupu.

O co se jedná?

Ruční odstraňování chlupů z textilií bývá často náročné a mnohdy i neúspěšné. I speciální válečky na šaty dokážou zachytit jen část chlupů, zejména srsti, která se silně přichytí k zelektrizovanému oblečení. Chlupy se často také drží jiných věcí v pračce a uvnitř bubnu. Naštěstí existuje velmi účinný a univerzální produkt, kterým lze snadno a rychle odstranit chlupy během praní – ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Při komunikaci na Tinderu je důležité jednat opatrně

Ocet je účinný antistatický a změkčovací prostředek, který navíc pomáhá odstranit nepříjemné pachy a zbytky čisticích prostředků. Oceníte jej i jako skvělý odstraňovač skvrn. Použití octa zajistí, že oděvy přestanou elektrizovat a přitahovat vlasy, chlupy a další nečistoty, což vám ušetří spoustu času a námahy.

Zdroj obrázku: Freepik

Směs stačí přidat do přihrádky na prací gel

Použití octa jako účinného způsobu odstranění chlupů z oblečení má mnoho výhod. Nepotřebujete nic jiného než běžný prací gel a půl sklenice octa, který máte určitě doma. Octová směs bude fungovat jako antistatická a změkčovací tekutina a pomůže obnovit barvy oblečení a odstranit bakterie. Přidání octa do pračky nezpůsobí žádné problémy se zápachem, protože se ztratí vůní mycího gelu a také se během sušení vyvětrá.

Mohlo by vás zajímat:  Zátku od oleje už nikdy nevyhodíte. Geniální trik předejde při vaření pohromě

Kromě toho, že ocet pomáhá odstraňovat chlupy z oblečení během praní, je také prospěšný pro samotnou pračku. Používání octa může pomoci snížit zatížení pračky a přispět k jejímu čištění. Octová směs pomáhá rozpouštět usazeniny a zbytky pracích prostředků, které se mohou hromadit v pračce a způsobovat nepříjemný zápach. Navíc je ocet levný a snadno dostupný, což ho činí skvělým řešením pro majitele domácích mazlíčků, kteří se potýkají s nadměrným množstvím chlupů na svém oblečení.

Zdroj: https://www.thespruce.com/top-uses-for-vinegar-in-laundry-2147286