Trávicí obtíže mohou zmizet jednou provždy. Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel

Trávicí proces patří k velice důležitým systémům v těle. Mnoho lidí ale jí špatně takovým způsobem, až mívají zažívací potíže. Jak se vyvarovat potíží a ulevit si či podpořit trávicí proces? Stačí zavést určité návyky a nepříjemné potíže by měly zmizet. Je to ve vašich rukou, tak co, jste zvědaví, o co se jedná? Pojďme se tedy podívat, co stačí udělat pro lepší feeling.

Nezapomeňte ovšem na to, v případě déletrvajících potížích s trávením navštívit co nejdříve svého praktického lékaře, který vás zkontroluje, popřípadě pošle na patřičná vyšetření. Můžete tím předejít různým zdravotním potížím.

Trávení a možné neduhy

Trávení je složitý proces, kterým tělo přijímá živiny, vitamínydalší látkypotravin. První fáze začíná v ústech, kde po rozkousání potravy putuje dál, celý proces podporují trávicí enzymy. Proto bychom měli pečlivě sousto rozkousat a hned ho nehltat, předejdeme tím potížím.

Častými obtížemi bývají:

  • pálení žáhy,
  • pocit plnosti,
  • nadýmání,
  • zácpa.
Zdroj obrázku: Freepik

Dané problémy jsou spojeny s konzumací nezdravých potravin a velkým množstvím těžko stravitelných potravin. Velký vliv má i rozdílná doba, kdy jíme, jelikož je rozdíl, pokud v jeden den sníte více jídla v různý čas, než když máte pravidelný rozvrh.

Mohlo by vás zajímat:  Meloun je plný vzácných antioxidantů a skvěle osvěží. Přesto by se mu někteří měli vyhnout

Jak podpořit trávicí proces?

Pro správné fungování trávicího systému je potřeba myslet na zdravouvyváženou stravu, která bude obsahovat dostatek ovoce, zeleniny a vlákniny. Vyplatí se vzdát stimulantů. Trávicí systém lze podpořit dvěma snadnými kroky.

V první řadě je potřeba myslet na fyzickou aktivitu, abychom byli fit, ale nemusíte cvičit každý den, stačí pravidelné procházky. Dále je potřeba myslet na správnou hydrataci těla. Po zkonzumování velké dávky jídla se doporučuje jít na procházku, čímž zlepšíte střevní motilitu a zlepšíte hladinu cukru v krvi. Po jídle vypijte sklenici vody, která podpoří trávení a zabrání zácpě.

 Zdroj: https://www.piedmont.org/living-better/5-things-to-do-after-eating-a-large-meal