Ucpaný odtok uměly naše babičky vyřešit účinně. Není nutné kontaktovat instalatéra

S tímto problémem se občas setkáváme všichni. Voda ve vaně začne odtékat velmi pomalu. Při odtékání se mohou objevit i charakteristické vzduchové bubliny a z trubek vychází zvláštní zvuky. Nemusíte se však hned bát zásahu instalatéra. Ani nepotřebujete používat silné chemikálie, stačí vám domácí prostředky.

Diagnostikujte problém

Tento problém se neopraví sám, to si buďte jistí. Čím déle budete s nápravou čekat, tím obtížnější bude problém odstranit. Příčiny ucpání odtoku mohou být různé. Právě na tomto místě se hromadí zbytky mýdla a jiné kosmetiky používané pro každodenní mytí. Vodní kámen také zanechává své stopy. Kromě toho velkým problémem mohou být vlasy, které se v odtoku hromadí. Proto je důležité pravidelně čistit tuto část koupelny, aby nedošlo k jejímu ucpání.

Mohlo by vás zajímat:  Nastražený alobal odradí každého zloděje. Banální trik ochrání majetek za pár korun

Nejjednodušší metodou, se kterou se vyplatí začít při čištění odtoku, je použití horké vody. Velmi dobře se vyrovná se zbytky mýdla, které způsobují potíže s efektivním odtokem vody. Ve velkém hrnci stačí uvařit 4 litry vody. Propláchněte jimi odtok a dávejte velký pozor, abyste se nepopálili. Vysoká teplota kapaliny způsobí, že zbytky kosmetiky se okamžitě rozpustí.

Zdroj obrázku: Freepik

Babiččin nejlepší pomocník nebo i obyčejný ocet

Velmi častou příčinou ucpání potrubí je nános vodního kamene. Toto je běžný problém v mnoha domácnostech. V takové situaci potřebujete něco silnějšího než obyčejnou vodu. Na pomoc přichází ocet, který je jedním z nejúčinnějších přípravků používaných při domácím čištění bez chemie. Nalijte jednu sklenici nezředěné tekutiny do odtoku a nechte působit půl hodiny. Po uplynutí této doby nalijte do odtoku horkou vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Pračka ani myčka nemusí být nenasytnými žrouty elektřiny. Klíčem je pouštět je ve správnou dobu

Pokud nepomohl samotný ocet, zkuste kombinaci s jedlou sodou. Do odtoku nasypte alespoň pět lžic jedlé sody. Tu zalijte sklenicí octa. Z odtoku by měla začít vycházet pěna, což je jednoznačný signál, že domácí čistič trubek začal pracovat. Pamatujte však na to, abyste nestáli příliš blízko. Tato kombinace může podráždit dýchací cesty. Po 15–20 minutách nalijte do odtoku horkou vodu z konvice. Po této proceduře si budete opět moci vychutnat koupel.

Zdroj: https://simplegreen.com/cleaning-tips/bathroom/drains/