Tři důvody, proč si nebrat do postele telefon: klidný spánek je poslední, co přijde

Dnes máme s sebou telefon prakticky na každém kroku a je jen málo míst, kam si ho s sebou nebereme. Ale jedno takové místo, kde bychom ho mít neměli, je naše ložnice. Podívejte se spolu s námi na tři důvody, proč před spaním nepoužívat telefon.

Je dokázáno, že telefony ovlivňují náš spánek, pokud je používáme těsně předtím, než se chystáme ulehnout. Ve výsledku to může mít na naše zdraví větší vliv, než si myslíme. Studie potvrdila, že aktivní používání, čímž můžeme rozumět například psaní zpráv, brouzdání na internetu nebo používání sociálních médií, má opravdu neblahý vliv.

Neustále zapojená mysl

Když se chystáte jít spát, pak byste měli zhasnout a zavřít oči. Bohužel většina z nás má zlozvyk si těsně předtím odemknout telefon a ještě rychle něco hledat nebo hrát hry. Tím ale stimulujeme mozek a bude se nám mnohem hůře usínat. I obyčejná kontrola e-mailu nás dokáže rozhodit tak, že nebudeme moci usnout. A proto pokud se chcete v klidu a spokojeně vyspat, pak byste telefon měli použít naposledy tak hodinku předtím.

Mohlo by vás zajímat:  Správná strava po tréninku pomůže zregenerovat svaly. Chybět v ní nesmí tři základní složky
Zdroj obrázku: Freepik

Modré světlo z obrazovky

Tento problém je velmi známý a mnozí již o něm zajisté slyšeli. Modré světlo, které vyzařuje obrazovka telefonu, je nejen špatné pro náš zrak, ale rovněž pro náš spánek. Příliš časté vystavování tomuto světlu může úplně rozhodit naše vnitřní hodiny a dokáže mozek zmást natolik, že si bude i o půlnoci myslet, že je den. Což samozřejmě způsobí to, že nebudete moci usnout. Navíc s tímto problémem se potýká více než 30 procent lidí.

Nevhodný obsah pro večer

Projíždíte sociální sítě a najednou najdete něco, co vás vyvede z míry. Je snadné se při brouzdání na sítích rozčílit a to je to poslední, co před spánkem chcete. Vaším cílem je usínat klidní a šťastní, což většinou s používáním mobilního telefonu nejde skloubit dohromady.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/put-the-phone-away-3-reasons-why-looking-at-it-before-bed-is-a-bad-habit/