Najít motivaci a zůstat produktivní pomůže několik pozitivních kroků

Každý z nás má občas dny, kdy se zdá, že lenost a nechuť k činnosti nás přemáhají. Bez ohledu na to, zda máme nabitý program, nebo plány na volný den, najednou se nám nechce nic dělat a naše energie je na minimu. Pokud se takové situace objevují pravidelně, mohou nás brzdit a omezovat naše možnosti. Naštěstí existuje jednoduchý trik, který nám pomůže překonat lenost a získat novou energii. Jaký, to se dozvíte v následujících řádcích.

Únik z reality není řešení

Když se nám nechce dělat nic jiného než ležet na gauči a sledovat televizní seriály, může to být chvílí pohodlí a úniku z reality. Ale pokud tato zábava přeroste v pravidelný únik a stane se dominantním způsobem trávení volného času, může to být známkou toho, že se snažíme uniknout před něčím, co potřebujeme řešit.

Mohlo by vás zajímat:  Tahle zelenina udrží tělo v nejlepší kondici. Zapečená s rýží si získá i opravdové gurmány

Pokud se chceme vrátit k produktivitě a přestat být líní, můžeme začít tím, že si uvědomíme, jakým způsobem mluvíme o sobě samých. Pokud si neustále říkáme, že jsme unavení a nemáme sílu, naše mysl to bere doslova a brání nám v činnosti. Pokud však začneme mluvit o sobě v pozitivních termínech a řekneme si, že teď chceme vstát a něco udělat, může to být klíčové pro to, abychom se nakopli a skutečně se pustili do činnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý, ale efektivní trik

Každý z nás se může dostat do situace, kdy pocit lenosti následuje po náročném dni nebo kdy se nám nechce vstát brzy ráno. Přestože se jedná o normální a běžný pocit, často nás může brzdit v našich každodenních aktivitách a úkolech. Pokud se snažíte překonat lenost a získat zpět svou energii, je klíčem k úspěchu nalézt zdroj motivace, který nám pomůže získat zpět elán a odhodlání.

Mohlo by vás zajímat:  Nenáviděná změna času je za pár dní znovu tady. Zvykejte své tělo postupně

Kromě toho může být užitečné najít způsoby, jak si stanovit menší cíle, které budou snadněji splnitelné a přinesou nám pocit úspěchu. Můžete si například říct, že si nejdříve uklidíte stůl nebo dokončíte jeden úkol, než se pustíte do dalších aktivit. Důležité je najít způsob, jak se motivovat a udržet si elán, aniž bychom se cítili příliš přetížení.

Zdroj: https://lpsonline.sas.upenn.edu/features/6-healthy-habits-help-keep-you-motivated-and-productive