Cvičit nestačí. Dostat tělo formy a konečně zhubnout se může podařit jedině kompletní změnou

Některé návyky si možná ani neuvědomujete, ale při hubnutí mohou udělat hodně. Přitom stačí jen malá změna, nebudete se muset obávat jojo efektu a navíc vám jídla budou chutnat stejně. I díky maličkostem přestanete mít chuť na sladké, budete si vařit zdravěji a kilogramy budou padat samy.

Které návyky můžete rychle změnit?

Změny to budou naprosto přirozené. Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste si například zeleninu neusmažili, ale uvařili v páře? Není na tom nic těžkého, navíc dnes existují hrnce, které to hravě udělají za vás. Přestaňte vařit a smažit na tucích, které nejsou nic dobrého pro vaše zdraví. Vaření na páře je nejzdravější varianta, jak si jídlo připravit.

Mohlo by vás zajímat:  Neukojitelný chtíč může hraničit s poruchou. Hypersexualita zasahuje do života víc, než je zdrávo

Dieta neznamená jen hladovění. Naopak, ke skvělé postavě byste se měli projíst a v tom by vám naše rady měly pomoci. Další z nich je dávat si místo bílého pečiva celozrnné. Stejně jako těstoviny nebo další potraviny, které můžete snadno vyměnit za zdravější. Je to jednoduchý krok, který může ve výsledku udělat mnoho. Celozrnné potraviny jsou možná o něco dražší než klasické, ale mají vyšší nutriční hodnoty a do těla dostanete mnohem více zdravějších látek.

Mohlo by vás zajímat:  Každý muž rád zhřeší a dopřeje si oblíbenou chuťovku. Tyhle potraviny jsou však pohroma pro zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Sladkostem odolejte, stejně jako party s přáteli

Zaznamenali jste v práci velký úspěch nebo se vám povedla jiná věc? Nezapomeňte, že pokud se odměníte kouskem sladkého dortu, bude vaše snaha pryč. Budete muset začít od začátku, navíc to nikdy neskončí pouze u jednoho kousku. Jestli se chcete vzdát sladkého, udělejte to radikálně a nikdy se k němu nevracejte. Stejně tak zapomeňte na alkoholové večírky se svými přáteli.

Přes týden dieta a víkend prohýřený? To je ta největší chyba, co můžete udělat. Alkohol zpomaluje hubnutí, navíc byste přes týden shazovali to, co jste přibrali. Byl by to nekonečný kolotoč, ze kterého není cesty ven. Zkuste jíst v pravidelných intervalech a v pohodě. Nikam při jídle nespěchejte.

Zdroj: https://www.shape.com/fitness/tips/things-i-learned-during-my-body-transformation