Nikdo nechce mít z balkonu holubník. Vyzrajte na drzé nájemníky osvědčenými metodami

Holubi patří mezi ptáky, kteří jsou až moc společenští. Lidé je s oblibou krmí a moc jim nevadí, dokud se nezačnou usazovat na balkonech. Holubi nejen že znečišťují balkon, ale přenáší různé nemoci. Zbavit se jich dá docela zabrat, ale existují možnosti, jak je vyhnat z balkonu. Co vše je k tomu zapotřebí?

Nabízí se pár možností:

  • síť,
  • figuríny dravců,
  • odpuzující vůně,
  • hroty na zábradlí.

Holubi si rádi zakládají hnízda na balkonech, ale nemůžete je ohrozit

Oblíbenou destinací pro založení hnízda holubů jsou balkony. Jak to ale udělat, aniž bychom ohrozili holuby? Je totiž dobré mít na paměti, že holubi jsou částečně chránění. Takže z toho vyplývá, že je nemůžeme ohrozit, zmrzačit, a už vůbec ne zabít. Proto je lepší se zaměřit na prevenci, která je odradí od nápadu založení hnízda na vašem balkoně. Existuje pár snadných způsobů, jak toho docílit.

Mohlo by vás zajímat:  Venkovní dlažba vyžaduje pravidelnou údržbu a čištění
Zdroj obrázku: Freepik

Jak účinně zabránit holubům ve vstupu na balkon? Zkuste síť nebo dekoraci

Účinným způsobem, jak zamezit vstupu holubů na balkon, je použití sítě. Tento způsob je efektivní hlavně tehdy, když už se holubi začali zabydlovat. Její správné nasazení znemožní jejich vstup na balkon. Je potřeba ale pravidelně kontrolovat, zda se neobjevily trhliny, jelikož i malým otvorem se mohou holubi dostat na balkon, a je potřeba ji spravit, aby k tomu nedocházelo opětovně.

Zajímavým nápadem je instalace figuríny nějakého dravce a barevné dekorace (dětského větrníku nebo igelitových sáčků). Takový způsob může rovněž odradit ptáky od návštěvy balkonu.

Mohlo by vás zajímat:  Podlahové vytápění nabízí komfort a snadnou regulaci

Zkuste zaútočit na jejich čich

Každý tvor má averzi vůči určitým vůním. V tomto případě uspějete, jestliže okolí balkonu nastříkáte naftalínem. Tuto vůni vyloženě nesnáší. Další vůní, kterou pohrdají, je skořice. Tu můžete smíchat s trochou vody a postříkat jí balkon.

V nejzazším případě se doporučuje instalovat hroty. Mějte však ale na paměti, že můžete použít pouze ty s gumovými či silikonovými krytkami nebo tupými hroty. Není přeci v našem zájmu tyto tvory zmrzačit, ale pouze vyplašit.

Zdroj: https://www.realhomes.com/advice/how-to-get-rid-of-pigeons