Kritika může být i pozitivní. Brát si ale všechno osobně je pouze ztráta času

Kritika je rozhodně neodlučitelná součást našich životů a my bychom se měli ji naučit přijímat, pokud je oprávněná. Podívejte se dnes s námi na to, jak si nebrat věci příliš osobně a smířit se i s názorem ostatních.

Posuďte nejprve zdroj kritiky

Snesla se na vás kritika? To je normální, ale otázkou je, od koho. Pokud tato kritika přichází od někoho, s kým se kamarádíte, znáte ho nebo ho respektujete, pak je od věci se nad tím pozastavit a případně kritiku přijmout. Ovšem pokud přichází tato negativa od někoho, koho neznáte, nikdy jste ho neviděli, pak je prostě ignorujte. Proč by vás měl zajímat názor někoho, kdo vás pořádně nezná?

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte kritikovi druhou šanci, ale zase to nepřehánějte

Pokud vám někdy někdo ublížil a řekl na vaši adresu něco kritického nebo urážlivého, hned ho neodsuzujte. Každému z nás se už stalo, že mu ruply nervy a řekl něco, co nechtěl. Proto i vy byste za touhle věcí měli udělat tlustou čáru a pokusit se s danou osobou ještě vyjít. Ovšem pokud je to časté a cílené urážení, pak na nic nečekejte a s takovými lidmi se rozhodně nebavte. Nestojí vám za to ani vaše nervy, ani váš čas.

Mohlo by vás zajímat:  Cvičení patří do zdravého životního stylu. Ve špatnou dobu ale může tělu i ublížit

Nesnažte se zvrátit to, co jste už udělali

Také se vám zajisté nejednou ustalo, že jste řekli něco, co byste nejraději chtěli vzít zpátky. Pořád jste na to mysleli a přehrávali jste si dokola tuto scénu. Mezitím vás napadlo několik dalších způsobů, co udělat nebo říct jinak. Na to už je pozdě a budete se muset smířit s tím, že se daná skutečnost stala. Jediné, co můžete nyní udělat, je to, že se pokusíte danou situaci napravit, pokud to ještě jde.

Život je příliš krátký na to, abychom se pořád hrabali v minulosti a v našich nebo cizích chybách. Pokuste se brát život co nejpozitivněji, a pokud to jde, neberte si věci až moc osobně. Všichni jsme jenom lidé a občas nám něco ujede.

Zdroj: https://www.themuse.com/advice/7-tips-thatll-help-you-stop-taking-criticism-so-personally-and-make-it-easier-to-move-on