Stylově a prakticky: užijte si piknik se vším všudy, léto nepočká

Krásné letní počasí nahrává obědům a svačinám v přírodě. Jestliže patříte mezi milovníky pikniků, je důležité si zabalit správné věci, bez kterých se neobejdete. Někomu stačí připravený sendvič a lehnout si do trávy. Někteří si však potrpí na stylovějším hodování v přírodě. V takovém případě nezapomeňte na následující věci.

Deka je nutností

Vytvořit si příjemné posezení v trávě je pro piknik nezbytné, proto bychom neměli zapomenout na deku. Díky tomu si neušpiníme oblečení a víme, kam si sedáme. Výhodou je také, že nám nebude zima od země a navíc nebudeme muset hledat nůž nebo otvírák někde v trávě. Samozřejmě postačí obyčejná deka, ale lepší je deka pikniková, která má nejen stylový design, ale je opatřena několika popruhy, takže přeprava a balení jsou velice snadné. Některé piknikové deky mají dokonce speciální vrstvu, která zabraňuje pronikání vlhkosti, což se rozhodně hodí.

Zdroj obrázku: Freepik

Piknikový koš nebo batoh

Bez piknikového koše, který ukrývá svačinu, ovoce a dobré pití či víno, by to nebyl správný piknik. Vždy však záleží na vaší náročnosti a jak dlouhý výlet plánujete. K dostání jsou i takové vymoženosti, jako piknikové batohy, které ukrývají nádobí a příbory, skleničky a ubrousky. Přeprava a nošení nádobí je navíc velice pohodlné. V případě, že si chcete uspořádat piknik na zahradě, takové vymoženosti pravděpodobně nebudete potřebovat.

Přenosný gril je skvělou vymožeností

Na delší výlet přenosný gril asi tahat nebudete, ale pro piknik v nedalekém parku je to skvělá vymoženost, díky které se otevírají nové možnosti pro piknikování. Snadno se s ním manipuluje a pro jeho roztopení bude stačí pouze pár dřevěných uhlíků. Přímo v přírodě si pak můžete vychutnat steaky, špekáčky nebo zapečené toasty.

Zdroj: https://www.thespruce.com/top-supplies-for-picnics-1197628