Zapálit si doutník není jen tak. S naším návodem už vám sebejistota chybět nebude

Pokud jste ve světě doutníků začátečníkem, pak se na chvilku zastavte u našeho průvodce. Podíváme se na základy toho, jak s doutníkem zacházet a jak ho správně kouřit. Možná budete sami překvapení, ale není to tak jednoduchá záležitost, jak by se mohlo zdát.

Jak správně uříznout doutník

Naprostá většina doutníků má jeden otevřený a jeden uzavřený konec. Nejlepším nástrojem na uříznutí doutníku je ořezávač doutníků. Ten je na tuto práci přímo vyroben, a proto s ním dosáhnete toho nejlepšího výsledku. Pod mírným úhlem uřízněte přibližně jeden centimetr od uzavřeného konce za pomoci tohoto nástroje. Dejte pozor na to, aby čepel byla ostrá, jinak se může stát, že doutník zůstane roztřepený a doutník samotný by se mohl rozmotat.

Pokud nemáte řezačku na doutníky, pak existuje spousta jiných možností. Například se super ostrým kapesním nožíkem by se vám mohlo podařit dosáhnout podobného výsledku. Plynulým pohybem seshora dolů, opět pod mírným úhlem, řízněte centimetr od uzavřeného konce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak doutník správně zapálit

Na tom, jakým nástrojem doutník zapálíte, ve své podstatě zas tak moc nezáleží. Důležité je doutník zapálit tak, aby hořel rovnoměrně po celé své ploše. Pokud tedy řešíte dilema, zda použít zápalky, nebo zapalovač, tak se nemusíte stresovat. Opravdu na tom extra nezáleží.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo odolá sladkým malinám. Díky důležitému kroku bude příští rok sklizeň opravdu bohatá

Jak doutníky skladovat

To nejlepší skladování pro doutníky je v uzavřené komoře. Tedy někde, kde není vlhkost, a tabák se tak udržuje čerstvý. Pokud u vás takové místo nemáte, pak je zde ještě jedno řešení. Existují krabičky, které jsou přímo určeny pro skladování doutníků, a najdete je v každém specializovaném obchodě. Jejich cena se pohybuje okolo tisíce korun.

Nyní máte základy pro to, abyste si mohli vychutnat svůj první doutník. Příště už budete vědět, jak na to.

Zdroj: https://www.cigaraficionado.com/article/cutting-and-lighting-7447