Spaní s kočkou přináší spoustu výhod. Mazlíček pomůže usnout a jeho přítomnost zbaví stresu

Existuje spousta zastánců toho, že sdílení postele s domácími mazlíčky je výhodné. Existuje však mnohem více odpůrců této praktiky. Mnoho teorií spaní s domácími mazlíčky podporuje a důvodem je, že to podporuje zdraví člověka. Je to opravdu tak?

Je možné sdílet postel s kočkou?

Rozhodnutí spát s kočkou v jedné posteli či nikoliv je velmi individuální. Má to své výhody i nevýhody a záleží to vždy na majiteli i na kočce samotné. Některé kočky nemají rády sdílení lože se svým majitelem a je třeba zdůraznit, že je k tomu nelze nutit. Kočku bychom zbytečně vystavovali stresu. Pokud k tomu uvolí kočka i majitel, je třeba být opatrný a projevit důvěru.

Mohlo by vás zajímat:  Co by vám nemělo chybět v domácí lékárničce?

Výhody spaní s kočkou

Mnoho zastánců spaní s kočkami se pro tuto praktiku rozhodli, protože je to uklidňuje. V přítomnosti kočky se člověk dokáže více uvolnit a díky tomu si i lépe odpočine. Budete se tak cítit lépe. Navíc se ukázalo, že kočky dokážou snížit hladinu stresu svých majitelů. Během spánku si také můžete vytvořit speciální pouto se svým kočičím mazlíčkem, což bude usnadňovat usínání. Jisté teorie tvrdí, že kočky lehávají na bolavá a nemocná místa lidského těla a tímto způsobem neutralizují špatnou energii.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře se obléknout nemusí skončit dobře. Některé barvy přitáhnou nechtěnou pozornost
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody sdílení postele s kočičím miláčkem

Sdílení postele s kočkou nemusí být vždy pohodlné. Kočky jsou v noci často aktivní a chtějí si hrát. Způsobují tím hluk a to může narušit náš spánkový cyklus. Kvůli tomu se můžeme cítit unavení, což neprospívá našemu pracovnímu ani osobnímu životu. Kromě toho kočky vydávají zvuky, které někomu dělají dobře, ale jiným mohou být nepříjemné. Stejně jako lidé se i kočky často během spánku vrtí a mění pozice. Existuje riziko, že kočka v posteli na nás také může přenášet různé parazity. Nicméně toto riziko je velmi nízké, pokud je kočka pravidelně očkována a odčervována.

Zdroj: https://www.pd.com.au/blogs/sleeping-with-your-cat-is-mutually-beneficial/