Spaní bez pyžama podporuje kvalitní spánek, zlepšuje zdraví a zvyšuje sebevědomí

Spaní naostro zlepšuje intimní zdraví. Kromě zdravotních výhod zvyšuje chuť na sex. To jsou důvody, proč lidé čím dál ve větší míře spí bez nočního prádla. Spaní bez pyžama nebo noční košile zlepšuje spánek, což má pozitivní vliv na regeneraci a celkový zdravotní stav. Proč tolik záleží na tom, v čem se spí, a jakým způsobem spaní bez prádla zvyšuje sebevědomí? Odborníci odpovídají na otázky ohledně nahého spaní.

Nestačí určitý počet hodin

Spánkový režim hraje důležitou roli ve zdraví, během odpočinku dochází k regeneraci organismu včetně vnitřních orgánů a mozku. předpokladem je spát dostatečný počet hodin a nadmíru důležité je též prostředí. Komfortní matrace v posteli, vyvětraná místnost, čisté ložní prádlo jsou minimální požadavky, které se musí splnit pro dokonalý odpočinek. Podle expertů se musí dbát též na teplotu v pokoji i na to, v čem se spí. Několik posledních studií potvrzuje totiž fakt, že spát bez prádla má mnoho zdravotních benefitů.

Mohlo by vás zajímat:  Zácpou trpí každý pátý člověk. Projímadla nechte v obchodě, nejlepší pomoc má každý doma
Zdroj obrázku: Freepik

Méně stresu a štíhlejší postava

Může pyžamo nebo jiný noční úbor stresovat? Vědecké studie o spánku prokázaly, že při spaní naostro se snižuje hladina kortizolu, protože tělo má nižší teplotu. Lidé, kteří nespí v nočním prádle, jsou odolnější vůči stresu, a protože má tento hormon vliv i na tukovou tkáň, jsou štíhlejší. Naopak vyšší teploty těla vedou ke kolísání hladiny cukru a kortizolu, dochází pak k porušování stravovacího režimu a k nárůstu tělesné hmotnosti. Spaní bez pyžama je tak prevencí proti obezitě a cukrovce.

Mohlo by vás zajímat:  Tetování může vypadat dlouhé roky pořád dobře. Je potřeba se o něj starat

Pro krásnou pokožku a lepší náladu

Při nižších teplotách se snáze regenerují kožní buňky a zpomaluje se jejich stárnutí. Při spánku se v těle vytváří melatonin ovlivňující spánek, ale také podporující tvorbu kolagenu, což má vliv na vzhled pokožky. Spaní bez prádla přináší naprostou svobodu, proto je spánek kvalitnější, současně se snižuje riziko vzniku infekcí intimních míst. A co víc, spaní naostro zvyšuje libido. Je prokázané, že partneři, kteří spí bez prádla, se častěji milují, což vede podle vědců k posílení sebevědomí i vzájemné důvěry.