Požitek ze sexu dokážou zkazit i maličkosti. Přestaňte dělat známé chyby

Sexuální aktivity patří samozřejmě k tomu nejlepšímu, co nám může život od určitého věku nabídnout. Pro to, abychom si ho nadále užívali a nezažívali frustraci či další negativní a nepříjemné situace, je potřeba se soustředit na možné potíže. Především se jedná o tyto zásady:

  • správná a důkladná hygiena,
  • pravidelná fyzická aktivita,
  • žádný stres,
  • omezení alkoholu a cigaret.

Nejlépe tedy uděláte, pokud budete řešit problémy a vyhýbat se tak stresu, dodržíte zdravý životní styl, budete uvolnění v momentě sexuální činnosti a nebudete to přehánět s některými produkty.

Afrodiziakum

Máte rádi mořské plody, jahody, čokoládu nebo další potraviny, které jsou považovány za afrodiziakum? V pořádku, ani se nedivíme, jelikož jsou i velmi chutné, ale i zde platí, že všeho moc škodí. Nadměrná konzumace těchto potravin může mít kontraproduktivní výsledek, což sníží chuť na sex. Příliš velké množství snězené čokolády zvyšuje hladinu krevního cukru v krvi, což může způsobit únavu a ospalost.

Zdroj obrázku: Freepik

Na tyto produkty si dejte pozor!

Máte rádi žvýkačky a přípravky k osvěžení dechu na bázi máty peprné? Mentol, který je obsažen v těchto produktech, snižuje testosteron. Dalšími produkty, které potlačují touhu, jsou cigarety a alkohol. Vysokoprocentní alkohol vedeproblémůmerekcí. A co cigarety? Ty ucpávají tepny, ale také zápach z úst může odradit partnera od veškerých sexuálních aktivit.

Stres

Stres patří k tomu nejhoršímu, co může být. Stres je totiž problém u všeho, nejen u sexu. Může vést k psychické nepohodě a k vleklým potížím. Dále i strach, po špatné zkušenosti může být spouštěčem stresu, a tím pádem zabít libido během pár vteřin. Pokud plánujete nebo se chystáte k sexuální aktivitě, zapomeňte na zbytečné myšlenky a co dělat. Soustřeďte se na daný okamžik, uvolněte se, vyčistěte hlavu od všeho zbytečného a přestaňte být nervózní.

Je vědecky dokázáno, že pokud jsme ve stresu každý den, může to ovlivnit naše libido po dobu několika měsíců.

Zdroj: https://www.livescience.com/35764-unhealthy-lifestyle-sexual-dysfunction.html