Slupky z jablek je chyba vyhodit. Snadno z nich vznikne oblíbený jablečný ocet

Jíte jen dužinu jablka a vyhazujete slupky? To je chyba. Můžete z nich připravit domácí jablečný ocet, který bude vynikajícím doplňkem omáček a salátů a bude dobře fungovat při čištění organismu. Jak vyrobit domácí jablečný ocet a na co vše je vhodné použít slupky z jablek?

Jak vyrobit domácí jablečný ocet?

Chcete-li připravit domácí jablečný ocet, vložte kilogram slupek a jadřinců do sklenice nebo jiné nádoby. Pak v litru teplé vody rozpusťte dvě lžíce cukru a nalijte na zbytky z jablek. Dobře promíchejte. Zakryjte nádobu gázou nebo lněným hadříkem a přivažte provázkem nebo gumičkou. Nechte stát 4–6 týdnů na teplém a suchém místě. Míchejte směs každý den. Když z ní zmizí pěna, znamená to, že domácí jablečný ocet je připraven. Nyní stačí nalít do láhve a pevně zavřít. Ocet je připravený k použití.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie je pro zdraví nebezpečná. V kuchyni ji lze ale jednoduše nahradit

Domácí jablečný ocet jako doplněk v kuchyni

Domácí jablečný ocet bude také vynikajícím doplňkem mnoha pokrmů. Můžete jej použít při přípravě omáček a salátů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet pro čištění

Tento ocet vám pomůže při ekologickém čištění. Můžete jej použít jako náhradu tradičního octa. Pomůže vypořádat se s nečistotami v kuchyni a koupelně, přivést kohoutek k lesku, bude také užitečný při čištění zrcadel a skla. Můžete také použít jablečný ocet k čištění bot z kůže a jemných materiálů. Jediné, co musíte udělat, je namočit do něj hadřík a otřít špinavý povrch. Na druhou stranu kus látky namočený v domácím jablečném octě a ponechaný přes noc v botách pomůže vyrovnat se s nepříjemným zápachem.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětralé pivo je škoda jen tak vylít. Celá zahrada si na něm pochutná

Jablečný ocet pro hubnutí

Jablečný ocet čistí tělo od toxinů, podporuje spalování tuků, reguluje hladinu cukru v krvi, podporuje trávení a zasytí. Díky těmto vlastnostem vám jablečný ocet pomůže zhubnout. Pokud chcete použít jablečný ocet pro hubnutí, smíchejte dvě polévkové lžíce naplněné sklenicí vařené vody. Pijte tuto směs jednou denně. Nezapomeňte však, že samotný ocet vám nepomůže zhubnout, ale bude to skvělý pomocník při dietách a cvičení.

Zdroj: https://www.theprairiehomestead.com/2015/02/how-to-make-apple-cider-vinegar.html